Spor

Milli atlet Ali Turan, 43 yıldır sportif başarı için koşuyor

Paylaş:

Sakarya Büyükşehir Belediyespor sporcusu 63 yaşındaki Ali Turan, askerde adım attığı atletizm alanında, 1984’te Adapazarı Belediyesi bünyesinde atletizm kros takımını oluşturdu.

Kısa sürede gösterdiği başarılarla milli formayı kazanan atlet, 43 yıl boyunca katıldığı sayısız ulusal ve uluslararası turnuvada onlarca kupa ve 3 binden fazla madalya kazandı.

Evini adeta “kupa ve madalya müzesine” çeviren Turan, bir yandan gönül verdiği atletizmde yeni şampiyonluklar hedeflerken bir yandan genç sporculara tecrübelerini aktarmaya çalışıyor.

“Birçoğu bıraktı, ben devam ediyorum”

Turan, Karasu ilçesinde aldığı ilk altın madalyadan Türkiye, Balkanlar ve Avrupa şampiyonluğuna uzanan güzel anılarla dolu günlerini anlattı.

Örnek aldığı sporcularla yarışmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Turan,

“Birçoğu şimdi bıraktı, ben hala devam ediyorum. 43 yıldır kürsülere bir alıştık, hep kürsülerdeyiz.”

dedi.

Turan, zorlu süreçlerden geçerek giymeye hak kazandığı ay yıldızlı formayla birçok başarıyı tattığını belirterek, Türkiye derecelerinin yanı sıra 23 Balkan şampiyonluğu, Avrupa birinciliği ve üçüncülüğünün bulunduğunu aktardı.

Yılda yaklaşık 20 yarışta koşuyor

Yılda ortalama 30 yarış koştuğunu ve son 10 yılda katıldığı yarışlarda 1 üçüncülüğün, 2 ikinciliğin dışında hep zirvede yer aldığına işaret eden Turan, son olarak Adana’daki yarı maratonda kategorisinde gümüş madalyaya ulaştığını kaydetti.

“Ukrayna dağlarında Usain Bold’dan mesaj aldık”

“En değerli kupa ve madalyalarım uluslararası olanlar.” diyen Turan, şunları söyledi:

“Bir de ‘Dünya’da Barış’ için koştuk. 8’i Türk toplam 63 sporcuyla Karadeniz’in etrafını 23 günde tamamladık. Yaklaşık 4 bin 800 kilometre, 7 ülke geçtik. Onda da en fazla koşanlar arasında ikinci oldum. Rusya’dan Türkiye’ye de koştuk. Ukrayna dağlarından geçerken radyodan Usain Bold’un ‘Çok güzel bir şey yapıyorsunuz, aranızda olmak isterdim’ mesajı geldi. Bizi çok motive etti.”

“Spor birlik, beraberlik, güzellik ve barıştır

Turan, oluşturdukları yeni takımda genç sporcuları yetiştirmek istediklerine değinerek,

“Hem gençlere hem de benim yaşlarımda yürümekte dahi zorlanan arkadaşlarımıza örnek olmaya çalışıyoruz. Spor sağlık ve güzelliktir. Spor, sadece şampiyon olmak değildir.”

diye konuştu.

Sporu bırakma düşüncesinin olmadığını vurgulayan Turan,

“Sporu bırakırsak sağlığımızdan oluruz. Gittiği yere kadar devam. İnşallah nice şampiyonluklar gelir. Her şeyin sonu vardır, biz olmasak da o kürsüler hep dolu kalacak. Spor birlik, beraberlik, güzellik ve barıştır.”

ifadesini kullandı.

Turan, yeni şampiyonluklar, kupalar getirmeye devam etmek istediklerini belirterek, yaşına göre daha bilinçli spor yapıp, sağlıklı ve şampiyon kalmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu