Spor

Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyatları için hazırlanıyor

Paylaş:

ORDU (AA) – Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hazırlıkları kapsamında Ordu’da kampa girdi.

Busenaz, antrenörü Şennur Demir yönetiminde Yeni Ordu Stadı’nda bulunan boks antrenman salonunda 14 Eylül’de başladığı çalışmalarını sürdürüyor.

Busenaz Sürmeneli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’ye boks ve diğer branşlarda nice olimpiyat madalyalar gelmesini diledi.

İlkleri yaşamanın güzel olduğunu belirten Busenaz, “İlkleri tarih yazar her zaman ama devamında da neden ‘2 olimpiyat, 3 olimpiyat şampiyonu’ diye yazmasın. Bunun için uğraşıyoruz, bunun için çalışıyoruz. Her şeyin farkındayız. ‘Eskiden çocuktum’ diyebilirim ama şimdi bazı şeylerin sorumluluğunun farkındayım. İnşallah güzel olur. Çalışıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Üzerinde baskı değil, sorumluluk olduğuna işaret eden Busenaz, “Bu benim için bir yük değil. Aslında hedeflerime kitlenme aşamasında destekleyici rol oluyor.” ifadesini kullandı.

Milli boksör, eylül sonuna kadar Ordu’daki kamplarının süreceğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tek büyük hedefimiz şu anda olimpiyatlara hazırlanmak. Olimpiyattan önce büyük bir organizasyon gözükmüyor. Olsa da oraya yüzde 100 performansımızla gitmeyiz. Çünkü bizim tek hedefimiz, yüzde 100 olarak gideceğimiz tek yer olimpiyatlar. Olimpiyatlar dünyanın en büyük organizasyonu ve gerçekten hayatını değiştirebilecek düzeyde her maça çıkıyoruz. İnşallah olimpiyatlarda da en üst kürsüyü hedefliyoruz.”

“Burada iyi bir çalışma ortamı yakalıyoruz”

Kendisini örnek alan sporcular olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Busenaz, şunları kaydetti:

“Bizden önce olimpiyata gitmiş kadın sporcu yoktu ve gerçekten olimpiyatların nasıl bir şey olduğunu bilmiyorduk. Çünkü ablalarımız bize anlatamadı, gidemedi. Tek hayalleri oydu belki de ama biz bunu yaptık ve küçük çocukların önünde bir rol model var. Yani neden onlar da olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmesin ki? Kız çocukları bana bakarken gözlerinin parıltısı var ya o anlatılmaz, yaşanır. O yüzden çok mutluyum bu konuda. İnşallah onlar da olimpiyat madalyası alır, İstiklal Marşı’mızı okuturlar.”

Busenaz Sürmeneli, tesisleşme bakımından Ordu’nun iyi bir seviyeye geldiğini ifade ederek, kendileriyle yakından ilgilenen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e teşekkür etti.

Antrenör Demir: “Hedefimiz tabii ki daha önce yakaladığı başarıyı tekrar yenilemek”

Antrenör Şennur Demir ise Busenaz’ın 2021 yılındaki olimpiyatlarda kendini kanıtlamış bir sporcu olduğunu söyledi.

Busenaz’ın 3. Avrupa Oyunları’nda kota almasından sonra şu anda tek hedeflerinin 2024 olimpiyatları olduğunu aktaran Demir, şu değerlendirmede bulundu:

“Kastamonu’da adaptasyon kampı düzenledik. Sonraki güç kampımızı Ordu’ya aldık. Burada da güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. 1 Ekim’de inşallah ikili, üçlü kamplarla İrlanda’da olup olimpiyattaki hedefimize emin adımlarla gitmek istiyoruz. Hedefimiz tabii ki daha önce yakaladığı başarıyı tekrar yenilemek, olimpiyat şampiyonu olmak. İnşallah Allah kaza bela, sakatlık vermezse. Çünkü yaptığımız spor, zor bir spor. Her an her şey olabilir. O yüzden bizim hedefimiz tabii ki tekrardan olimpiyat madalyasını ülkemize getirip İstiklal Marşı’mızı tüm dünya önünde orada okutmak.”

Muhabir: Eyüp Elevli

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu