Spor

Milli halterciler Muammer Şahin ve Harun Algül’ün hedefi Avrupa’da altın madalya

Paylaş:

SOFYA (AA) – Şampiyonaya erken gelerek müsabaka salonunda son antrenmanlarını yapan milli haltercilerden takım kaptanı Muammer Şahin ile bu sene büyükler kategorisinde ilk kez yarışacak Harun Algül, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Halter Milli Takımı Kaptanı Muammer Şahin, 2007 yılında Kayseri’de bu spora başladığını belirterek, “2011 yılından beri de Türkiye’mizi uluslararası arenada temsil ediyorum. Bir dünya şampiyonluğum, dünya üçüncülüğüm ve Avrupa şampiyonalarında çok sayıda derecem var. Geçen sene Ermenistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bir kilo farkla şampiyonluğu kaçırdım ve gümüş madalya kazandım. Geçen yıl Ermenistan’da bir kilo ile kaçırdığım altın madalya, Sofya’da bu sene inşallah Avrupa şampiyonluğu ile geri dönecek.” diye konuştu.

Milli takıma ağabeylik ve kaptanlık yaptığını da aktaran Muammer Şahin, “Çorum’da yaklaşık 3 aylık bir kamp sürecimiz oldu. Üç ay çok yoğun bir şekilde bu şampiyonaya hazırlandık. Hocalarımız Gökhan Kuşçuoğlu, İsa Makal ve Mehmet Doğan ile çalıştık. Güzel bir çalışma süreci geçirdik. Tabii sakatlıkların yaşandığı sıkıntılı dönemler de oldu. Hepsinin üstesinden geldik. Şu anda Avrupa Şampiyonası’ndayız ve takım olarak çok iyi geçmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sofya’da Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü göstereceğini belirten Muammer Şahin, şunları kaydetti:

“Desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Halter Federasyonu Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ankara ASKİ Spor Kulübümüze de çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl koparmada bir kilo ile altın madalyadan oldum, burada inşallah hedefim altın madalyayı kazanarak yuvama, yurduma geri dönmek ve halkımıza bu madalyayı armağan edeceğim inşallah. İstiklal Marşı benim için çok duygusal bir an, her Türk sporcusunun hayali.”

Harun Algül: “Sofya’da İstiklal Marşı’mızı okutacağımıza inanıyorum”

Büyükler kategorisinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek 20 yaşındaki Harun Algül, “Şırnak’ta amcam ve aynı zamanda antrenörüm İsmet Algül beni bu spora başlattı. Yaklaşık 7 yıldır halter branşında spor yapıyorum.” dedi.

Çorum’daki son hazırlık kampında üç ay boyunca çalıştıklarını ifade eden milli sporcu, “Milli halterci ağabeylerim ile çok güzel bir kamp süreci geçirdim. Allah nasip etti, çok şükür Şırnak’tan Avrupa’nın zirvesine kadar yükseldik. 2023’ün temmuz ayında Romanya’nın başkenti Bükreş’te 3 altın madalya kazanarak gençler Avrupa şampiyonu oldum. Romanya’da İstiklal Marşı’nı okutunca çok duygulandım, gururlandım. Memleketime o sevinçle dönmüştüm.” şeklinde konuştu.

Harun Algül, Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda yarışacağı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Bunun için hocalarımla, ağabeylerimle, arkadaşlarımla çok çalıştık. Milli halterci ağabeylerimin ve antrenörlerimin verdiği motivasyonla buralara kadar geldim. Biraz heyecan var ama Sofya’da İstiklal Marşı’mızı okutacağıma inanıyorum. Madalyamı ilk önce ülkeme, sonra Şırnak’a armağan edeceğim. Biz 4 kardeşiz, en büyüğü benim, hepimiz erkek. Küçük kardeşim var Yasin, ‘Oo abim madalya almış’ diye ilk önce küçük kardeşim sarılır. Yasin en küçük kardeşim 3. sınıfta okuyor. Yasin’e buradan madalyalı öpücükler göndereceğiz inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.

Gökhan Kuşçuoğlu: “Harun’dan en az bir madalya bekliyoruz”

Halter Milli Takımı Antrenörü Gökhan Kuşçuoğlu, ay-yıldızlı sporcular Muammer Şahin ve Harun Algül’e madalya için güvendiklerini dile getirdi.

Kampta güzel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlatan Kuşçuoğlu, “Muammer şu anda Avrupa şampiyonu olabilecek bir dereceye ulaştı. Hedefimiz koparmada iyi bir derece elde etmesi ve şampiyon olması. Harun ise genç bir sporcumuz. Burası onun öncelikle tecrübe edinmesi için önemli. Ancak Harun da kampta çok iyi dereceler yaptı. Harun’dan en az bir madalya bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Muhabir: Fatih Çakmak

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu