AktüelGüncelTürkiye

Motosikletin arkasına bağladığı köpeğe eziyet eden acımasız adam yakalandı

Paylaş:

Motosikletin arkasına bağladığı köpeğe eziyet eden acımasız adam yakalandı

Ordu’da Ünye’ye bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde motosikletiyle seyir halindeyken ismi öğrenilemeyen bir kişi, yanındaki köpeği motosikletinin arkasına iple bağladı.

Hareket eden motosikletin arkasından kilometrelerce koşan köpek, çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi, o anlar sosyal medyada paylaşıldı. Tepki çeken görüntülerin ardından Ordu Valiliği harekete geçti. Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri köpeğe eziyet eden kişiyi yakaladı, bu kişi hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Köpek tedavisi yapılmak üzere kliniğe götürüldü.

Vali Sonel, hayvanlara karşı yapılan kötü muamelenin asla kabul edilemeyeceğini belirterek, “Konudan gece bilgimiz oldu. Bir kendini bilmez köpeği motorun arkasına bağlamış, koşturuyor. Hemen emniyetimiz ve jandarmamız devreye girdi. Sağ olsunlar şahsı yakaladılar, adli ve idari işlem başlatıldı. İsmini ‘Dost’ verdik. Jandarmamız da ‘Dost’u sahiplendi. Veterinerimiz burada birkaç gün tedavi edecek. Tedavisinin ardından Jandarmamızın şefkatli ellerine teslim edeceğiz. ‘Dost’un bundan sonraki evi, Ünye Jandarma Komutanlığımız olacak” dedi.

Köpeğin tedavisini üstlenen Veteriner Taner Canbulut ise köpeğin sağlık durumu hakkında Vali Tuncay Sonel’e bilgi verdi. Canbulut, “Hayvan Hakları Yasası çıktı, bu nedenle vatandaşlarımızın daha dikkatli davranması gerekiyor. Yasaya bağlı olarak değil tabii ki ama bunlar bizim dostlarımız. Dünyayı birlikte paylaşıyoruz. Hayvanlarımıza karşı bu denli ilgi ve alaka gösteren bir valiye sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Sayın Valimize hayvanseverler adına teşekkür ediyorum. Dost’un bütün bakımını biz üsteleniyoruz” diye konuştu. (DHA)

GLİSERİN NEDİR?

Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir. Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz, bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.

GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri azaltır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu