GüncelGündem

Muhalefet, başörtüsü teklifiyle ilgili net karar: ‘Genel Kurul’da desteklemeyeceğiz’

Paylaş:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, konunun CHP’nin başörtüsüyle ilgili verdikleri teklifle gündeme geldiğini söyledi.

Tezcan, “Onların metni ‘Başını örtmesi’ diyordu. Bizde ‘Hiçbir kadın başını örtmesi veya örtmemesi nedeniyle tercih ettiği kıyafetten dolayı temel hak ve hürriyetlerini kullanmaktan yoksun bırakılamaz. Ayrımcılığa tabi tutulamaz’ dedik. AKP ve MHP’li komisyon üyeleri ‘hayır’ dedi. Bunu bütün başörtülü kadınlara şikâyet ediyorum. Tarihsel fırsat vardı. İktidarda bulunan Cumhur İttifakı’nın hırsıyla heba edildi” dedi.

“Dini inaç sorgulamak kamu görevlilerin haddine değildir” diyen Tezcan, “Bu mesele bir din tartışması değil hak tartışmasıdır. Bu işi ne kadar istismar etmek isterlerse istesinler, kılık kıyafetlerinin suistimal edilmesini istemeyen herkesin güvencesi biziz. 14 Mayıs’ta milletimiz ‘Yeter söz milletindir’ diyecek. İktidara geldiğimizde parlamentoda bütün bu istismarcı anlayışı kaldıracağız. Başörtüsünün de başını örtmeden gezmenin de güvencesi biziz” dedi.

Teklifin Genel Kurul aşamasına değinen Tezcan, “Biz teklifi bu şekliyle Genel Kurul’a da indirseler destek vermeyiz” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI 360’A ULAŞAMIYOR

Cumhur İttifakı, 336 imzayla Meclis’e sunduğu teklifi referanduma götürebilmek için 360 milletvekilinin “evet” oyuna ihtiyaç duyuyor. Ancak bu sayıya, teklife bağımsız vekiller ya da bir vekili olan partilerin tümü destek verse bile ulaşılamıyor. Yani teklifin referanduma gitmesi için muhalefetin kendi içinde “fire vermesi” gerekiyor. Cumhuriyet’e konuşan CHP’li Bülent Tezcan, kesinlikle fire olmayacağını belirterek “Samimi bir öneri getirdik ancak desteklemediler. O yüzden Genel Kurul’da da getirdikleri teklife destek vermeyeceğiz” değerlendirmesini yaptı. İYİ Parti’li Erhan Usta da teklifin bu haliyle gelmesi durumunda kabul etmeyeceklerini vurguladı. Usta, “Asgari 510 milletvekili ile teklifin Meclis’ten geçme imkânını ellerinin tersiyle itmiş oldular. HDP’nin de oy vermemesi durumunda 360’ın altında kalacak ve değişiklik gerçekleşmeyecek” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu