AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Muharrem İnce: Giresunlular’ı uyarıyorum

Paylaş:

Muharrem İnce: Giresunlular'ı uyarıyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Giresun Aksu Şenliklerine katıldı, vatandaşlarla birlikte Aksu Deresine taş attı, yöreye özgü sac ayağından geçti. İnce, Giresun Sanayii Sitesinde Ahmet Yesevi Camii’nde esnafla kılınan Cuma Namazı sonrasında bir çay ocağında oturarak sanayii esnafının sorunlarını dinledi. Giresun’da vatandaşları selamlayan ve esnaf ziyareti yapan İnce, Bulancak İlçe Başkanlığını hizmete açtı.

Ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan İnce, Hazine ve Maliye Bakanını Nureddin Nebati’yi eleştirerek, “Türkiye’de akıl sorunu var, enflasyonu gözleriyle, gönlüyle açıklayan, illa bir organıyla açıklayan bir Maliye Bakanı var” dedi.

“GİRESUNLULARI UYARIYORUM”

İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Birincisi Adana’da gördüğüm bir şey var oradan başlamak istiyorum. Adana’da dilimle karpuz gördüm. Dilimle karpuz satıyorlardı. Onun için Giresunluları uyarayım. Bu gidiş gidiş değil. Bunun sonu avuçla fındığa gider. Giresun deyince fındık akla gelir. Adana deyince de karpuz akla gelir, portakal akla gelir. Adana’da dilimle karpuz gördüysem böyle giderse avuçla fındığı da Giresun’da görürüz. Türkiye üretmeyen bir ülke oldu artık.”

“ALAMADAĞINIZ ET ÖDEYEMEDİĞİNİZ FATURA BANKALARDA”

“Türkiye’nin 3A sorunu var. Birincisi akıl sorunu var, gerçekliğini yitirmiş bir iktidar. Akıldan bilimden uzak. Enflasyonu gözleriyle açıklayan, gönlüyle açıklayan, illa bir organla açıklayan bir Maliye Bakanı var. Beyinle açıklayamıyor, aklı yitirmiş. Öyle anlatıyorlar ki, Türkiye’nin her yanı sanki New York. Bir hayal aleminde geziyorlar. Yalan söylüyorlar. Bütün sektörler çöktü. Tarım çöktü, hayvancılık çöktü, turizm çöktü. Ama bunların içinde sadece ve sadece bankalar kar etti. 2022’nin ilk üç ayıyla, 2021’in ilk üç ayını kıyasladığımızda bankalar geçen yılın ilk üç ayına göre yüzde 285 büyüdü. Yılda yüzde 6100 büyüyen banka var. Yani yurttaşlarımıza şunu söylüyorum. Ödeyemediğiniz doğal gaz faturası, dolduramadığınız benzin deposu, alamadığınız et, çocuğunuza alamadığınız süt, bütün bunların parası bankalardadır. Erdoğan sizin cebinizden paraları aldı bankalara verdi. Merkez Bankası’nda yüzde 14 faiz. 19’dan 14’e düşürdü. Bankalar Merkez Bankası’ndan yüzde 14 ile aldı, 24’le size sattı. Sizin cebinizdeki para bu. Türkiye’nin en büyük faizcisi Erdoğan’dır. Nas falan dediğine bakmayın. Bu milleti kandırıyor. Bu milleti işletmek istiyor.”

“ADALETSİZLİK HER YERDE”

“İkinci problem adalet problemidir. Akıldan sonra adalet problemi vardır Türkiye’de. Her yerde adaletsizlik var sadece mahkemelerde değil. Medyada adaletsizlik var. Dün bir restoranda üye katılım töreni yapıyoruz. Arkaya yazmışlar “Gençlik ve Spor Bayramı” diye. İl binasında Atatürk’ün adını yazmamışlar diyor, tepki çekti diyor. Yahu il binasında değil restorandayız. Medya adaletsiz. İktidar medyası olduğu kadar muhalefet medyası da var. Onlarda korkuyor bizi göstermekten. Allah’tan yerel medya var. Onlara teşekkür ediyorum. Sesimizi yerel medya sayesinde duyurabiliyoruz. Korkunç bir adaletsizlik her yerde. Hakimler savcılar bile mahkemelere güvenmiyor.”

“ASIL ŞÜKÜRSÜZ KENDİLERİ”

“Üçüncüsü de ahlak problemi var Türkiye’de ahlak. Millet bayat ekmek kuyruğundayken üç beş yerden maaş alan utanmazlar var. Bu düzeni değiştireceğiz hep birlikte. Kokmuş artık Türkiye’de her şey. Tuz kokmuş. Şükredin diyor Cumhurbaşkanı, bir hafta sonra cumada Diyanet İşleri Başkanı şükür konusunu işliyor, talimat kabul ediyor. Asıl şükürsüz kendileri. Milletvekili lojmanlarını beğenmedi, kendine saray yaptırdı. Sarayı geçtim, birde yazlığını yaptırdı. O yetmedi bir de Ahlat’a yaptırdı. O yetmedi Dolmabahçe’yi aldı, Vahdettin Köşkü’nü aldı. O yetmedi şimdi bakanlara da yaptırıyor. Asıl şükürsüz kendileri.”

“SIĞINMACILARI GÖNDERECEĞİZ”

Türkiye’nin ekonomisini şükredin diyerek, Suriyelileri hicretle özdeşleştirerek, dini duygular üzerinden sömürü yaparak çözmek mümkün değildir. Türkiye’de ki sığınmacıları göndereceğiz. Başka yolu yok, göndereceğiz. 2050 yılında 35 milyon sığınmacı istemiyoruz. Memleketimiz için beka meselesidir bu. Büyük problemdir. Biz Memleket Partisi olarak kafamız karışık değildir, nettir. Günün koşullarına göre politika belirlemiyoruz.”

“SİYASETÇİ OLMAYIN DEVLET ADAMI OLUN”

“Bir konu daha var gündemde İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine Türkiye’nin karşı çıkması. Destekliyoruz Türkiye Hükümeti’nin tavrını. Ama uyarıyorum. ABD’nin PYD’ye verdiği silahları geri alsın diyorsanız destekliyoruz. Kuzey Kıbrıs ile Kıbrıs Rum Yönetimi, gaz ve enerji anlaşmalarında eşit hakka sahip olsun diyorsanız destekliyoruz. Mısır ve İsrail’in gazını Anadolu’dan geçirmek istiyorsanız destekliyoruz. İsveç’in PKK’ya yardımını engellemek istiyorsanız destekliyoruz. Türkiye’nin AB müzakerelerini hızlandırmak istiyorsanız destekliyoruz. Ama seçim yaklaştı, İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini üç beş kuruş seçim öncesinde para almak için yapıyorsanız iki elimiz yakanızdadır. Türkiye’nin onurunu kırdırmayın. Türkiye’nin onurunu zedelemeyin. Bırakın seçim kaybedilirse kaybedilsin. Bırakın ekonomiyi çözeriz bir şekilde. Ama PKK, PYD meselesini çözün, gaz meselesini çözün, AB meselesini çözün. Bu seferlik siyasetçi olmayın devlet adamı olun diyorum.”

“BİZ İKTİDARIMIZDA ÜRÜNLERİMİZİ MARKALAŞTIRACAĞIZ”

“Bizim iktidarımızda zeytinyağını fıçıyla satmayacağız, markalaştırıp satacağız. Bizim iktidarımızda tonlarla fındığı satmayacağız, markalaştıracağız onu. Bizim olduğunu herkes bilecek. Ben Avusturya’da bir restoranda zeytinyağımız çok güzeldir dediler, ya sen git bunu Avusturyalılara anlat ben Türk’üm dedim. Ben Türk’üm, bizden alıyorsunuz, şişeleyip satıyorsunuz dedim. Domatesi satmayacağız örneğin. Kurutulmuş domates satacağız, salça satacağız. Fındığı böyle kamyonlara doldurup satmayacağız. Mutlaka onu markalaştıracağız. Dünyada 100 ürün arasında bir tek Türk markası yok. Ama fındığa o marka yakışır, çünkü tekel bizde, patron biziz dünyada. Patron bizsek, tekel bizsek bunu markalaştırabiliriz. Yolumuz bu olacak.”

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu