Yaşam

Mutlu olmak istiyorsan bu sihirli kelimelerden uzak durmalısın! Mutsuzluk bunlardan yayılıyor

Paylaş:

Mutluluk ya da mutsuzluk… İşte bütün mesele bu. Siz de çok denediniz ama bir türlü mutlu olamadınız mı? Acaba bu cümleleri çok tekrar ettiğiniz için olabilir mi? Kendinizi mutsuz hissetmeniz nedeni bazı cümleleri gün içinde çok fazla tekrar etmek. Peki hangi cümleler hayatı zehir edici bir etkiye sahip.

Mutsuzluktan kurtulmak aslında insanların elinde. Hayatınız ağzınızdan çıkan sözlere göre değişebiliyor. Uzmanlara göre şu cümleler size sebep olabilir.

Hangi cümleler kullanılmamalı?

1. Sıkıldım

Evde ya da okulda çalışmak zorunda olmadığınız için mutlu olmanız gerektiğini unutmayın. Can sıkıntısı eğlenceli olmasa da yapabileceğiniz şeyler çok fazla. Bunlardan birini yapmaya başlayabilirsiniz.

2. Senden nefret ediyorum

Nefret kelimesini, hayatınızdan ve yüreğinizden çıkarın. Patronunuza dahi bu duyguyu beslemeyin. Canınızı sıkan şeylerden uzak durmayı ve kendinizi farklı şekillerde ifade etmeyi deneyebilirsiniz.

3. Ölmek istiyorum

Depresyondaysanız ya da bu duygunuz gerçekse profesyonel yardım almalısınız. Kötü bir hafta geçirmiş olsanız da ölmeniz gerekmiyor. Kelimelerin canı olduğunu da unutmamalısınız.

4. Yapamam

Yapamam derseniz yapamazsınız. Bu basit bir şeydir. Olumsuz düşünerek ve olumsuzlukları çoğaltarak bir işin yapıldığı nerede görülmüş ki… Yapmanız gereken kendinize güvenmek ve her şeyin güzel olacağına inanmak. Olumlamalar yaparak konuşmaya ne dersiniz?

5. Hayat anlamsız

Hayatınızda ne olursa olsun bir anlamı var. Başarılı da olacaksınız, hayatınızı kuracaksınız da. Sizi seven insanlar mutlaka var. Sayılarının çok olması değil, nitelikleri önemli. Sizin de yapmanız gereken hayatın anlamını aramaktan ve hissetmekten vazgeçmemek olmalı.

6. Çirkinim

Güzelliği kime göre değerlendiriyorsunuz? Başkalarının ne dediğine takılmayın. Önce siz güzel hissedin. Görünüşünüz hakkında endişelenmeyi de bırakın. Önemli olan hokka bir burun değil, güzel bir karaktere sahip olmak.

7. Kimseye ihtiyacım yok

Yardım almayı reddedenlerden misiniz? Ancak hayat tek kişilik değil, mutlaka yardıma ihtiyacınız vardır. Yardım almadan üstesinden gelemeyeceğiniz şeyler de olabilir. Negatif duygularınızı değiştirmeniz gereken şeylerden biri de başkalarından kendinizi çekmeniz. Bir arada yaşamanın, çevre edinmenin de güzel yanları. bulunuyor. Yalnızca biraz daha olumlu düşünmelisiniz. Pozitif düşüncelerinizi çoğaltma ve yardım elini tutma zamanı gelmeli.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu