Güncel

O İsimden Şok İddia! “Dolmabahçe Davası” Geliyor!

Paylaş:

Dolmabahçe görüşmelerinin yankıları devam ederken Mümtaz'er Türköne, “Dolmabahçe Davası” gelebileceğine dikkat çekti.

Dünkü yazısında “Dolmabahçe'de noktalanan Çözüm Süreci'nin sahiplerinin ipe dizilmesi lâzım” diyen Cemaat yazarı Mümtaz'er Türköne, bugün de tehditlerine devam etti.

Türköne "şimdi bu hataların hesabı sorulacak, ve işler yeniden yoluna sokulacak. Ergenekon veya Balyoz gibi geniş sanık kadrosu olan uzun soluklu bir dava, muhtemelen 'Dolmabahçe davası' adıyla gündemdeki yerini alacak." yazdı.

Cemaat'in Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne, bugünkü yazısında da Dolmabahçe görüşmelerini yapanların Ergenekon ve Balyoz gibi bir dava konusu yapılarak yargılanacağını söyledi.

Türköne şu ifadeleri kullandı: "Şimdi bu hataların hesabı sorulacak, ve işler yeniden yoluna sokulacak. Ergenekon veya Balyoz gibi geniş sanık kadrosu olan uzun soluklu bir dava, muhtemelen 'Dolmabahçe davası' adıyla gündemdeki yerini alacak. Bugünün güvenlik bürokrasisi ve silah yığınağı yapan PKK'ya 'dokunmayın' diyen valiler, yan yana sanık sandalyesinde oturacak. Devlet başka türlü düzen tutmaz."

Türköne yazısını şöyle bitirdi: "Artık Dolmabahçe'yi, gelecekte 2012-2016 yılları arasına tarihlenecek olan (17/25 Aralık'ın bitiremediği) 'otokrasi macerası'nın sonu olarak takip edebilirsiniz."

Dün Ne Yazmıştı?

Mümtaz'er Türköne dün de şunları yazmıştı: "“(…) Devlet Güneydoğu'da köşeye sıkışmış vaziyette. Sorumlusu “Dolmabahçe Mutabakatı”nda kendini ele veren Saray iktidarı. Türkiye'nin bu badireden en az zararla çıkabilmesi için, idam cezasının geri gelmesi, Dolmabahçe'de noktalanan Çözüm Süreci'nin sahiplerinin ipe dizilmesi lâzım. Sakın yanlış anlamayın, bir öneride bulunmuyorum, devlet aklının bu tür badirelerden çıkış yöntemini hatırlatıyorum. (…)”

Gülen Hakkında ABD’de Flaş Gelişme

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu