Oğlu ve yeğeni FETÖ tutuklusu AKP’li Kaş Belediye başkanı’hayır’diyenleri haçlılara benzetti

Antalya’nın Kaş ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Halil Kocaer, referandumda hayır diyecek olan seçmenleri hedef alarak, “Hayır diyenler, Türkiye’nin gelişmesini, yükselmesini, İslam alemine hüküm ve himaye etmesini istemeyen zihniyet, kim bunlar? Haçlı zihniyeti” ifadelerini kullandı.

Odatv’den Yusuf Yavuz’un haberine göre;Antalya’nın Kaş ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Halil Kocaer, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumla ilgili yürüteceği kampanyanın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine neden ‘evet’ denmesi gerektiğini anlatırken hayır oyu verecekleri Haçlılara benzetti.

Belediye Başkanı Halil Kocaer, AKP İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş Koordinatörü Musa Yücel, Belediye Meclis Üyeleri ve partililerin katıldığı kampanya tanıtımında yaptığı konuşmada, “Ne zaman bu ülke halkın geleceği için kararlar alıyorsa, faydalı olmaya başladıysa, hep önü kesilmiştir. İstikrarlı dönemler kalkınmamız, birliğimiz, geleceğimiz ve diğer milletler karşısında dik duruşumuz içindir” dedi.

Almanya ve Hollanda’da PKK, FETÖ, PYD’nin rahat hareket ettiğini, Türkiye’nin Dışişleri Bakanına salon verilmediğini söyleyen Kocaer, “Şuna iyi dikkat edelim; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Erdoğan’ın meselesi değil, Türkiye’nin meselesidir” ifadelerini kullandığı konuşmasında, referandumda neden evet denilmesi gerektiğini ise şu sözlerle anlattı:

“Müslümanların tek güvendiği, dayandığı limanı Türkiye. Çünkü Hilafet burada mülga oldu (kaldırıldı). Osmanlı padişahlarındaydı Hilafet. Ve bütün İslam alemindeki 2,5 milyar Müslüman topluluğu da ne söylerse o istikamette ifade beyan ediyordu. 1918’lerden sonra İslam alemi başsız kaldı. Osmanlı coğrafyası devletlere bölündü.

1900’lü yıllarda Sultan Hamid’e yapılan bütün entrikalar, bugün Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye yapılıyor. Birinci, ikinci, üçüncü köprü, Avrasya Tüneli, Marmara, Osmangazi ve İstanbul 3. Havaalanı’na ‘hayır’ diyenler, bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne de ‘hayır’ diyor. ‘Hayır’ diyenler, Türkiye’nin gelişmesini, yükselmesini İslam alemine hüküm ve himaye etmesini istemeyen zihniyet, kim bunlar? Haçlı zihniyeti. Bayrak, vatan, istikrar ve ülkenin bölünmezliği için biz mutlaka 16 Nisan’da sandık başına gideceğiz. Tercihimizi yapacağız, ülkemizin kalkınması, geleceğimiz ve çocuklarımız için istikrara oy vereceğiz. Sandığa gidelim, ‘evet’ tercihini kullanalım. Çünkü PKK, HDP, PYD ‘hayır’ diyor, Avrupalılar da ‘hayır’ diyor, Ortadoğu ülkelerine hükmedecek Türkiye Cumhuriyeti devleti olmasın diye. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrar sistemidir. Destek olalım, evetli günlerle istikbal ve istikrara doğru yürüyelim.”

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer’in oğlu Ahmet Kocaer ve yeğeni Fatih Kocaer, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmış, ardından ise çıkarıldıkları mahkemece 6 kişi ile birlikte ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasıyla tutuklanarak Burdur Cezaevi’ne gönderilmişlerdi.(odatv)

 

ilgili haberler