Spor

AKRA Gran Fondo Antalya’da madalyalar sahiplerini buldu

Paylaş:

ANTALYA (AA) – Kemer Olbia Parkı’nda ilk olarak 98 kilometrelik AKRA Parkuru’nda yarışan grup mücadeleye başladı. Ardından da 49 kilometrelik AG Tohum etabının yarışçıları pedal çevirdi.

580 sporcunun katıldığı organizasyonun 98 kilometrelik uzun parkurunda erkekler kategorisinde Asperox Bikepedia Racing Team’den Ukraynalı Anton Hrabovskyi, 2.55.47.01’lik derecesiyle birinci oldu. FTA Sports Team’den Ömer Cumhur Boyraz, 3.02.40.51’lik derecesiyle ikinci sırayı alırken, Nashira Spor Kulübü sporcusu Ataman Şekerci, 3.03.57.50’lik dereceyle üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlarda ise 98 kilometrelik parkurda birinciliği 3.18.01.84’lik derecesiyle Melike Çakır elde etti. Rise Performance Club’tan Şeniz Pamuk 3.20.18.16’lik dereceyle ikinci, Asperox Bikepedia Racing Team’den Züleyha Dikbaş da 3.56.55.28’lik derecesiyle üçüncü oldu.

AKRA Gran Fondo Antalya’nın 49 kilometrelik kısa parkurunda erkekler kategorisinde ilk üç sırayı Asperox Bikepedia Racing Team sporcuları aldı. Birinciliği 1.14.02.55’lik dereceyle Yağız Atıcı elde etti. İkinci 1.14.03.04’lik derecesiyle Ege Onat Doğulşu, üçüncü de 1.18.05.70’lik dereceyle Cengiz Güner oldu.

Kısa parkurda Asperox Bikepedia Racing Team’den Sevcan Alper, 1.19.54.74’lik derecesiyle kadınlarda birinci oldu. İkinciliği 1.22.56.75’lik derecesiyle Gökçe Demirsoy, üçüncülüğü 1.23.01.11’lik dereceyle Maltepe Cycling Club-Mcc takımından Buket Demirci aldı.

Yarış sonrası düzenlenen törende sporculara ödüllerini Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu takdim etti.

Sezgin: “Antalya’nın tanıtımı için özellikle bu yarışları önemsiyoruz”

Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, tören sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, keyifli bir organizasyonu geride bıraktıklarını belirterek, “Antalya, turizmin ve sporun başkenti. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Antalya Valiliği olarak bu yarışların organize edilmesine her türlü desteği veriyoruz. Antalya’nın tanıtımı için özellikle bu yarışları önemsiyoruz.” diye konuştu.

Topaloğlu: “Bu organizasyonlar, tanıtım amacıyla yapılıyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise çok güzel bir yarışı geride bıraktıklarını dile getirdi.

“Yaklaşık 580 sporcu bu yarışa katıldı. Antalya, turizmin ve sporun başkenti. Kemer de Antalya’nın çok güzel bir ilçesi.” diyen Topaloğlu, şu ifadeleri kullandı:

“2 hafta önce Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu vardı. Geçen hafta ise Sky To Sea vardı. 2265 metreden dağ bisikletçileri denize gitti. Bu hafta gran fondo vardı ve gelecek hafta da Run To Sky olacak. Sonuçta bu turizm. Bu organizasyonlar tanıtım amacıyla yapılıyor. Bu tür organizasyonları tek başına yapamazsınız. Bu işlerde çok fazla sponsor var. Herkes elini taşın altına koyacak. Biz de ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Kemer Belediyesi olarak elimizden gelen bütün desteği veriyoruz.”

Muhabir: Can Öcal

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu