GüncelGündem

Öğrencileri zorla götürüp, üstüne 10’ar liralarını aldılar

Paylaş:

Aydın’da  protokolün de katılımıyla  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü aktifliğine öğrencilerin zorla götürüldüğü, götürülen her öğrenciden de 10’ar lira ulaşım parası alındığı veli ve eğitimcilerce lisana getirildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un okul yöneticilerine, Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunun doldurulması talimatı verdiği öne sürüldü.

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Kurulu üyesi Süleyman Bülbül’de yaşanan skandalı Meclis gündemine taşıdı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

“BU SALONU DOLDURUN TALİMATI”

Meclis Genel Heyeti’nde da mevzuyu gündeme getiren CHP’li Bülbül, “Aydın’da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunda program düzenlenmiş. Düzenlenen bu programa katılan Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, ‘bu salonu doldurun’ diye talimat vermiş ve bunun üzerine yaklaşık 20 otobüs öğrenci zorla programa götürülmüş. Üstelik zorla programa götürdükleri öğrencilerden de 10 lira yol parası alınmıştır” dedi.

“ÖĞRENCİLER DOLGU GERECİ DEĞİL”

Konuşmasında öğrencilerin dolgu gereci üzere kullanıldığını söyleyen Bülbül, “Öğrencilerimiz sizin dolgu materyaliniz değildir. Öğrencilerimizi sizin kirli hesaplarınıza, geçersiz kurnazlıklarınıza alet edemezsiniz. Bu skandal olayın savunulacak hiçbir yanı yoktur! Buradan Ulusal Eğitim Bakanına da sesleniyorum. Hala vazifesinde olan vilayet ulusal eğitim müdürü hakkında hemen süreç yapılmalıdır. Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan yönetimciler ve öğretmenler hakkında süreç yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir?” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu