GüncelGündem

SÖZCÜ Muhabiri ‘Meslekte Dayanışma’ mükafatına layık görüldü

Paylaş:

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin 33. Kuruluş Yıldönümü aktifliği ve 2022 Yılı Ödül Töreni’nde gazetecilik mesleğine olduğu kadar daha adaletli bir ömür gayretine katkı sağlayan kişi ve kurumlara verilecek mükafatlar açıklandı.

ÇGD BURSA 2022 MESLEKTE DAYANIŞMA MÜKAFATI SÖZCÜ MUHABİRİNE 

ÇGD Bursa Şubesi’nin 33. Kuruluş Yılı mükafatları açıklandı. SÖZCÜ Gazetesi Muhabiri Halil Ataş, Meslekte Dayanışma Ödülü’ne layık görüldü.

ÇGD Bursa Şubesi’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Biliriz ki gazetecilik mesleğinin en değerli vakitleri tahminen de en genç, en tutkulu olduğumuz muhabirlik yıllarımız. Vakitle deneyim edinmişizdir. Yaptığımız haberler, her vakit bir evvelkinden daha yeterli olmuştur. Bu türlü böyle deneyim kazanırız meslekte. Deneyim kazandıkça tutkumuz da perçinlenir.

İçinden geçtiğimiz bu periyotta baskılara ve sansüre boyun eğen oto sansür düzeneği kalemlere inat haberciliğe devam eden Halil Ataş ise bugün muhabirlik mesleğine verdiği katkı nedeniyle ÇGD Bursa 2022 Meslekte Dayanışma Ödülü’ne layık görüldü.”

ÖDÜL MERASİMİ 7 ARALIK’TA

ÇGD Bursa Şubesi’nin kuruluşundan bu yana fikir özgürlüğüne, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye dikkati çekmek hedefiyle farklı kollarda verdiği “Çağdaş Ödülleri” 33. yılda da sahiplerine ulaştırılacak.

Her yıl olduğu üzere, kuruluşunun 33. yılını da ödül gecesiyle taçlandıracak olan ÇGD Bursa Şubesi’nin Müşavere Heyeti üyelerinden oluşan heyeti, 8 kategoride 12 ödül verilmesini kararlaştırırken, mükafatlar 7 Aralık Çarşamba gecesi Gastro Sanayi’de yapılacak merasimle sahiplerini bulacak.

Ödüle layık görülen isimler şöyle:

ÇGD Bursa 2022 Genç Kalemler Mükafatı: Pelin Akdemir, İsmail Hakkı Seymen, Melisa Öztürer

ÇGD Bursa 2022 Meslekte Dayanışma Mükafatı: Engin Aksöz, Halil Ataş

ÇGD Bursa 2022 Dayanışma Mükafatı: Seyahat tutukluları ve aileleri
ÇGD Bursa Şubesi 2022 Adalet Mükafatı: Yalova Belediye Lideri Vefa Salman, Fındıklı Belediye Lideri Ercüment Şahin Çervatoğlu

ÇGD Bursa 2022 Demokrasiye Katkı Mükafatı: Saliha Sera Kadıgil Sütlü

ÇGD Bursa 2022 Etraf Mükafatı: Nilüfer Belediye Lideri Turgay Erdem

ÇGD Bursa 2022 Spor Mükafatı: Barış Asa

ÇGD Bursa 2022 Kent Kültürüne Katkı Mükafatı: Fehmi Enginalp

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu