Spor

Olympiakos 11 yıl sonra Dörtlü Final’i kazanmak istiyor

Paylaş:

BERLIN (AA) – Avrupa Ligi tarihinde 9 kezle en çok final oynayan Yunan temsilcisi konumundaki Olympiakos, bu finallerde 3 kez kazandı. Olympiakos’un ezeli rakibi Panathinaikos ise 7 finalde 6 şampiyonluk kupası kaldırdı.

1997, 2012 ve 2013 yıllarında kupaya kazanan kırmızı-beyazlı takım, 1994, 1995, 2010, 2015, 2017 ve 2023’te finalde mağlup oldu.

Fenerbahçe Beko’nun ardından tarihe geçen 2. ekip

Normal sezonu 22 galibiyetle 5. sırada tamamlayan Olympiakos, play-off turunda İspanya temsilcisi Barcelona ile eşleşti.

Deplasmanda oynadığı ilk maçtan 77-75 galip ayrılan Yunanistan temsilcisi, ikinci maçı 77-69 kaybetti.

Yunanistan’daki ilk maçta rakibine uzatmalarda 82-80 yenilerek seride 2-1 geriye düşen kırmızı-beyazlılar, dördüncü maçı taraftarının önünde 92-58 kazanarak seriyi beşinci maça taşıdı.

İspanya’da Barcelona’yı 63-59 yenerek durumu 3-2’ye getiren Olympiakos, Dörtlü Final biletini aldı.

Tarihte ilk kez beşinci maçı deplasmanda kazanarak Dörtlü Final’e yükselen takım Fenerbahçe Beko olurken, Olympiakos da bu başarıyı sarı-lacivertli ekiple aynı gün yakalayarak tarihe geçen ikinci takım oldu.

Üst üste üçüncü kez Dörtlü Final’de

Olympiakos, THY Avrupa Ligi’nde üst üste üçüncü kez Dörtlü Final’e kaldı.

2021-2022 sezonunda Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen organizasyonda yarı finalde Anadolu Efes’e 77-74 kaybeden kırmızı-beyazlılar, üçüncülük maçında da Barcelona’ya 84-74 kaybederek turnuvayı son sırada tamamladı.

Geçen yıl Litvanya’nın Kaunas kentinde düzenlenen organizasyonda yarı finalde Fransa’nın AS Monaco ekibini 76-62 yenerek finale yükselen Olympiakos, finalde ise İspanya temsilcisi Real Madrid’e 79-78 mağlup oldu.

Kırmızı-beyazlılar, Berlin’deki ilk maçında yarın, geçen yıl finalde yenildiği Real Madrid’le karşı karşıya gelecek.

Takımdaki 4 oyuncu daha önce bu kupayı kazandı

Olympiakos’ta başantrenör Georgios Bartzokaz, kırmızı-beyazlı takımı ilk döneminde şampiyonluğa ulaştırmıştı. 2013 yılındaki son şampiyonlukta takımın başında olan Yunan çalıştırıcı, 2020 yılında tekrar kırmızı-beyazlı ekibe döndü.

Yunanistan temsilcisinde forma giyen 4 basketbolcu daha önce THY Avrupa Ligi’nde şampiyonluk yaşadı.

Takım kaptanı Kostas Papanikolaou, 2012 ve 2013’te Olympiakos formasıyla zafer elde eden ekipte yer aldı. Takımın bu sezon önemli kozlarından olan Alec Peters, 2019’da CSKA Moskova’yla, Filip Petrusev 2022’de Anadolu Efes’le, Nigel Williams-Goss da geçen yıl Real Madrid’le kupayı kaldıran isimler oldu.

Muhabir: Bozhan Memiş

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu