Sağlık

Özel hastanedeki skandal harekete soruşturma

Paylaş:

İstanbul Ataşehir’de bulunan özel bir hastane çalışanının, ağır bakım servisinde yatan yaşlı bayanın yüzüne para atarak korkutması ve aşağılayıcı davranışlarda bulunmasına ait soruşturma başlatıldı. Hastane ilgili işçiyle ilgili cürüm duyurusunda bulunduğunu duyururken, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da “Suçlular muhakkak cezasını çekecek” açıklaması yaptı.

İstanbul Ataşehir’de bulunan özel bir hastanede, çalışanın ağır bakım servisinde yatan yaşlı bayanın yüzüne para koyarak korkutması ve aşağılayıcı davranışlarda bulunmasına ait manzaralar toplumsal medyada büyük reaksiyon toplamıştı. Bahse ait Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI 

Başsavcılık tarafından bahse ait yapılan yazılı basın açıklamasında şöyle denildi;

“Yoğun bakımda yatan yaşlı bir hastanın yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulduğunu ve hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunulduğunu gösterir bir görüntünün toplumsal medyada ve kimi haber sitelerinde gündeme geldiği görülmekle, bahse husus aksiyonlarla ilgili olarak sorumluların hızla tespiti ve haklarında yasal gereğine tevessül edilmesi emeliyle soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur”

SAĞLIK BAKANLIĞI DA MÜFETTİŞ GÖNDERDİ

Öte yandan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da toplumsal medya hesabından yaşananlara reaksiyon göstererek, şu tabirleri kullandı; “Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’da bir özel hastanede evvelce kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez manzaralar üzerine derhal Sıhhat Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız isimli süreçleri başlattı. Hatalılar muhakkak cezasını çekecek.”

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR”

Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Sosyal medyada bugün yayınlanan ve kabul edilmesi hiçbir surette mümkün olmayan manzaralardan ve bu müessif hadiseden ötürü derin bir hüzün içerisindeyiz.

31 Ocak 2022 tarihinde İstanbul İçerenköy’deki hastanemizde eski bir çalışanımızca çekildiği belirtilen çeşitli imaj ve ses kayıtları bulunduğu, kendisi tarafından hastane idaremize şifahi olarak ihbar edilmiştir.

Söz konusu bildirim üzerine haklarında ihbar ve ithamda bulunulan şahıslar çabucak ve eş vakitli olarak soruşturmanın selameti açısından vazifeden el çektirilmiş, kendileri hastaneden uzaklaştırılmış, gerekli soruşturma tıbbi etik ve disiplin konseylerimiz tarafından titizlikle ve çok taraflı olarak yürütülmüştür.

Hastanemize imaj ve ses kayıtları ile ihbarda bulunan ve elinde öteki kayıtlar bulunduğunu da tez eden şahıstan, soruşturmada kıymetlendirmek ve ilgili işçiye ait kabahat duyurusunda bulunmak üzere tüm kayıtlar talep edilmiş, lakin talebimiz kabul görmemiştir.

Soruşturmanın tamamlanması ardından Disiplin Konseyimizin kararıyla ilgililerin iş akitleri 24 Şubat 2022 tarihinde feshedilerek, eşzamanlı olarak yetkili Cumhuriyet Savcılığı nezdinde hata duyurusunda bulunulmuştur”

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu