GüncelGündem

Özgür Özel ile Fuat Oktay ortasında tartışma

Paylaş:

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’na bağlı, ilgili kurum ve kuruluşların 2021 yılı kesin hesabı ile 2023 yılı bütçe kanun teklifi görüşmeleri tamamlandı.

Milletvekillerinden gün içinde gelen tenkitlere ve sorulara Fuat Oktay toplantı sonunda karşılık verdi. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Oktay’ın karşılık vermesinin akabinde kelam alarak eleştirdi.

ÖNERGE KARŞILIKLARINI ELEŞTİRDİ

Özel, soru önergelerine verilen karşılıkların geç gelmesi ve cevapların eksik olmasını tenkitleri üzerine Oktay’ın karşılığını şöyle eleştirdi:

* “17 tane bakanlık var, muhalefet olarak elbette en berbat yönettiği yanlarını söyleyeceğim, eleştireceğim. İktidar olarak şu söz oyununa kaçmak gereksinimleri olduğu bir durum değil. Hem en yeterli yanıtlayan birkaç taneyi söylüyor.

* Hem de mühleti içinde yanıtlama, ki bundan çok övündünüz diye üstünde duruyorum, müddeti içinde yanıtlama oranını değil, eninde sonunda yanıtlanmış. Aktüel bahiste soru sorulmuş.

* 9, 10 ay sonra yasak savmak için link içeren karşılıklar atıyorlar. Hulusi Akar’ın yüzde 4,8 müddeti içinde; Süleyman Soylu’nun 2,7; Fahrettin Koca’nın 1,2…”

“BİR DAKİKA DEVAM EDECEĞİM”

Komisyon Lideri Cevdet Yılmaz’ın “Teşekkür ederim” demesi üzerine Özel, “Bir dakika, bir dakika devam edeceğim. Birkaç konu var, söyleyeceğim. Unsurlara geçince, kelam hakkını 5’er, 10’ar kullanırım o vakit. Bu türlü bir şey olur mu ya” dedi.

“HER HUSUSTA KONUŞURUM 5 DAKİKA, BEKLERSİN BURADA”

AKP sıralarından kelamlarının kesilmesine reaksiyon gösteren Özel, “Her hususta konuşurum 5 dakika. Beklersiniz burada. Bu türlü bir şey yok. Tehdit falan etmiyorum Mustafa Beyefendi. Tehdit edecek olsam senin üzere tehditle taraf değiştiren tarafta olurum. Bir durun” diye konuştu.

“ALTILI MASA NOKTA İLE VİRGÜL İLE UĞRAŞIYOR’ SİZİN NE HADDİNİZE”

Özel, Oktay’ın soru ve tenkitlere karşılık kısmındaki telaffuzlarını eleştirirken şöyle konuştu:

* “Sabahtan beri ben herkesi dinledim. İktidar muhalefet çok düzgün bir lisan. Sataşma yok, arbede yok, hakaret yok. Artık tekrar kelam size verilecek. Aslında tenkitlerde kamera yok, karşılığında kamera var. Bunda da ben sizi eleştirmedim hatta yücelttim. Bence dedim, muhtaçlığı yok bu türlü bir şeye. Siz oradan üstünüze alınmışsınız. Şöyle bir şey asla söylenmez. ‘Biz muhalefetin tersine bayana yönelik şiddeti polemik materyali yapmayız.’

* Bakın, siz bu heyete saygılı olmak durumundasınız. Pozisyonunuz gereği. ‘Altılı Masa, nokta ile virgül ile uğraşıyor…’ Sizin ne haddinize. Burada Cumhur İttifakı’nın bilmem ne toplantısını eleştiren var mı? Eleştirirsek ya Kalaycı (MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı) çıkar ya bugünkü sayın Sözcü çıkar yanıt verir.

* Ya siz burada ya birilerinden rol çalma peşindesiniz ya kameraların karşısında munhasıran bulmanın tırnak içinde söylüyorum, siyasi şımarıklığı içindesiniz. Biz, bize oy veren seçmene olan yükümlülüğümüz ile bir atanmış olarak seçilmişlerin olduğu bir heyete bu özensiz lisanınızı kınıyoruz ve motamot size iade ediyoruz. Dua edin Genel Heyet salonundaki üzere sizi salondan çıkarttırmayayım. Aklınızı başınıza toplayın, haddiniz değildir bu.”

“BURADA HERKES HADDİNİ BİLMEK ZORUNDA”

Oktay, “Biz yürütme olarak daima komiteye da Meclis’e de son derece saygılıyız. Lisana de son derece dikkatliyiz. Dikkat ediyoruz. Sabahtan beri tüm tenkitleri dinliyoruz. Akşama kadar konuşulup, neler konuşulduğu unutulduğu için karşılık verildiğinde ağırlarına gidiyor. Siyasi şımarıklık kelamını motamot iade ediyorum. Sensin şımarık. Ben sana şayet saygılıysam sen de bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na saygılı olmak zorundasın. Burada herkes haddini bilmek zorunda” dedi.

“PARLAMENTO DEVRİNDE AK PARTİLİ SÖZCÜLER O DENLİ HAKARET ETMEDİ Mİ?”

İYİ Parti Küme Lideri İsmail Tatlıoğlu, tartışma üzerine kelam alarak şunları söyledi:

* “Şimdi bu ve gibisi yaşadıklarımızın sebebi şu: Türkiye’de bir partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiyoruz lakin bununla ilgili hiçbir değişiklik yapmıyoruz. Anlıyorum ki ben, bu değişikliği yapanlar dönüş yollarını açık bırakıyorlar. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde, parlamenter sisteme uygun müzakere süreci, neden devam ediyor? Bu bu türlü olmaz ki. Sorun bu. Burada da bir heyet var.

* Buradaki heyeti, daha öneki siyasal sorumlulukları olan heyet yerine koyduğunuzda bunlar, olur. Ya onlar o denli davranıyorlar. Münasebetiyle buradaki temel sorun, bakın bununla ilgili hiçbir süreç yapmadınız. Nasreddin Hoca’nın türbesi üzere. Buradan Genel Kurul’a gidecek. Sizden rica ediyorum. Sayın bakanların milletvekillerine davranışlarını görün. İnanın parlamento devrinde AK Partili sözcüler, o denli hakaret etmedi mi? Lütfen. Bunun sorumluluğu bu kurguda. Aracı değiştiriyoruz, yolu değiştirmiyoruz.”

AKP’Lİ ÖZTÜRK: BURASI GENEL KONSEY DEĞİL

AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de şöyle konuştu:

* “Sürecin sonuna geldik. Bir aydır müzakere ediyoruz. Sizin de dikkatinizi çekmiştir. Özgür Beyefendi, lütfen kendinize gelin. Rica ediyorum. Bakın siz yokken bu tartışmalar bu kadar alevlenmiyor. Burası Genel Heyet değil. Sizin kullanmış olduğunuz bu ‘yalan’ sözüne şık değil dedim. Birbirimizi incitmeyelim.

* 2017 yılında cumhurbaşkanlığı sistemine geçtik fakat bunu tamamlayıcı olması gereken bilhassa iç tüzük değişmedi. Teamüller geliştiriyoruz. Her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Dediğiniz hakikat olabilir. Gelin Anayasa değiştirelim diyoruz yaklaşmıyorsunuz.” ANKA

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu