GüncelGündem

Özgür Özel’den komitedeki kamera yasağına reaksiyon

Paylaş:

CHP Küme Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özel, Plan ve Bütçe Komitesi’nde yalnızca bakanların sunum ve karşılıkları sırasında kameramanlara çekim yapma müsaadesi verilmesini eleştirdi.

“BASINA MÜSAADE VERİRSİNİZ, İSTEDİĞİ YERDEN ÇEKER”

Özel, Kurul Lideri Cevdet Yılmaz’ın inisiyatif ile basın mensuplarına getirilen imaj çekim yasağını şu sözlerle eleştirdi:

* “Basına müsaade verirsiniz istediği yerden çeker hangisinde haber kıymeti görüyorsa yayınlar. Lakin bir kısıtlama yapmışsınız ve sayın bakanların, Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın sunumunu izliyorlar ve çıkıyorlar, ondan sonraki değerlendirmeler yok. Kabul edilebilir değil. Yapılan tenkitlerin imajının alınmasına müsaade vermeyip verilen yanıtlara imaj alınmasına müsaade verilmesi neyin nesi?

* Gazetecilikte şöyle bir temel unsur var; bir sav varsa iddiayı haber yaparsın, karşılığı haber yaparsın. Şayet iddiayı haber yapmadıysan şayet karşılık iddiayı haberleştirecek kadar kuvvetliyse iddiayı hatırlatarak haber yaparsın. Ancak siz büsbütün değişik bir düzleme çekiyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın verdiği cevap haber olacak, lakin onu eleştiren arkadaşın imgesi yok.

“FUAT OKTAY’A DA HAKSIZLIK”

* Bu hangi özgüvensizliğin eseridir onu merak ediyorum. Sayın Fuat Oktay bu türlü bir şeye gereksinim duyuyor mu? Bence duymaz. Ben orada otursam, benim partimin komite lideri bunu yapsa derim ki, ‘beni kifayetsiz, etkisiz, yetkisiz biri olarak gösteriyor. Ben niçin korkayım beni eleştirenlere kamera yasağı var yanıtıma kamera hürlüğü var.’ Bu Fuat Oktay’a da haksızlık, orada oturan Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi bakanı olsa haksızlık. Bu özgüvensizlik rejimin son dört yılda savrulduğu noktayı gösteriyor. Şu manzara bana tükenmişlik sendromunu hatırlatıyor.”

CEVDET YILMAZ: YENİ BİR UYGULAMA YAPMIYORUM, YERLEŞİK UYGULAMA NEYSE O

Plan ve Bütçe Kurulu Lideri Cevdet Yılmaz ise Özel’in tenkidine şu yanıtı verdi:

* “Bu bahis yeni bir tartışma değil. Komitemizde tekraren değişik vesilelerle tartıştık. Yeni bir uygulama yapmıyorum. Yerleşik uygulama neyse o uygulamayı yapıyorum. Bir sefer bunun bir istisnası olmuş 90’lı yıllarda Abdüllatif Beyefendi Maliye Bakanı iken bir gün kameralara müsaade verilmiş, sabaha kadar sürmüş tartışma ondan sonra da devam etmemeye karar vermişler.

* Tam tutanak tutuluyor bütün vatandaşlarımız Meclis’imizin tutanaklarından burada neler konuşulduğunu, neler söz edildiğine erişebilir. Basın burada, kamera yok yalnızca, basın daima bu tartışmaları takip ediyor. Bütün arkadaşlarımız cep telefonlarıyla kendi konuşmalarını çekiyorlar ve çeşitli kanallarla bunu topluma aktarıyorlar. Biz de buna rastgele bir müdahalede bulunmuyoruz. Tek bir kuralımız var ‘başkasını çekmeye hakkınız yok’ diyoruz. Zira sizi de bir diğeri müsaadeniz olmadan çekerse herhalde bundan hoşlanmazsınız.” ANKA

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu