Dünya

Papa’dan Rusya ve Ukrayna’ya ‘savaşı durdurun’ daveti

Paylaş:

Katoliklerin manevî önderi ve Vatikan Devlet Lideri Papa Franciscus, savaş halindeki Rusya ve Ukrayna’nın başkanlarına savaşı durdurma ve barışı görüşme davetinde bulundu.

Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’ndaki klasik pazar duasını yapan Papa, ritüelin dışına çıkarak duanın çabucak başında Ukrayna-Rusya savaşına dair iletiler verdi.

Ukrayna’daki savaşta nükleer tehdidin gündeme gelmesinden ve askeri tansiyonun artmasından duyduğu kaygıyı lisana getiren Papa Franciscus, “Ukrayna’daki savaşın gidişatı o kadar önemli, yıkıcı ve tehdit edici bir hal aldı ki büyük kaygı uyandırıyor. İnsanlığın bu müthiş ve akıl almaz yarası uygunlaşmak yerine daha da fazla kanamaya devam ediyor, genişleme riskiyle karşı karşıya.” tabirlerini kullandı.

Katoliklerin manevî önderi, dünyanın, Ukrayna coğrafyasını Bucha, İrpin, Mariupol, Izyum ve Zaporijya üzere ıstırap ve kaygı yerlerine dönüşen yerlerin isimlerinden öğrenmesinin üzücü olduğunu belirterek, “Peki ya insanlığın bir sefer daha atom tehdidiyle karşı karşıya olmasına ne demeli? Saçmalık.” dedi.

Savaşın bir tahlil değil, yıkım olduğunu anlamak için daha ne kadar kan akması gerektiği sorusunu yönelten Papa, bir an evvel ateşkes sağlanması daveti yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’nın kimi bölgelerini ilhakına da atıfta bulunan Papa, “Son günlerde milletlerarası hukuk prensiplerine karşıt aksiyonlarla ortaya çıkan durumdan derin ıstırap duyuyorum.” diye konuştu.

“ONA VEFAT VE ŞİDDET SARMALINI DURDURMASI İÇİN YALVARIYORUM”

Papa Franciscus, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy’e direkt seslenerek, şunları kaydetti:

“Her şeyden evvel çağrım Rusya Federasyonu Başkanı’na. Ona halkına olan sevgisi ismine bu vefat ve şiddet sarmalını durdurması için yalvarıyorum. Öbür tarafta Ukrayna halkının yaşadığı derin acıdan büyük keder duyarak Ukrayna Devlet Başkanı’na önemli barış tekliflerine açık olması için bir davette bulunuyorum.

Uluslararası ömrün tüm aktörlerine ve ulusların tüm siyasi önderlerine devam eden savaşta tehlikeli tırmanışlara son vermek ve diyalog teşebbüslerini teşvik etmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapmalarını ısrar rica ediyorum. 7 aylık düşmanlığın akabinde bu vahim trajediyi sonlandırmak için şimdiye kadar faydalanılmamış olanlar da dahil olmak üzere tüm diplomatik araçlar kullanılmalıdır.”

İtalyan basını, Papa’nın birinci sefer bu derece direkt her iki ülke başkanına davette bulunduğunu yazdı. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu