Dünya

Paşinyan’dan yeni anayasa sinyali

Paylaş:

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Ermenistan Ulusal Meclisinin Youtube kanalından canlı yayınlanan ve Bakanlar Heyeti üyelerinin, milletvekillerinin sorularını yanıtladığı toplantıda, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Paşinyan, idaredeki “Sivil Sözleşme” kümesinden bir milletvekilinin Ermenistan’da “Dördüncü Cumhuriyet”in kurulması muhtemelliğine yönelik tartışmalara dair sorusuna cevaben, burada kastedilenin yeni anayasa olduğunu, mevcut anayasanın kabul edildiği dünya şartlarının şu anda değiştiğini vurguladı.

Paşinyan, “‘Dördüncü Cumhuriyet’ derken ne kastediyorum? İçsel manada, Anayasa değişikliği değil, anayasaya karşı oy verenler dahil herkesin, bu anayasaya çoğunluğun lehte oy verdiğini kabul ettiği, halk tarafından kabul edilmiş yeni bir anayasa kastediyorum.” tabirlerini kullandı.

“ERMENİSTAN TARİHİ” TEPKİSİ

Hükümetin elinde şu anda yeni anayasaya dair teklif edilebilecek bir metin olmadığını kaydeden Paşinyan, toplumun yeni anayasanın neden gerekli olduğunu ve hedefini tartışarak, bir anlayış oluşturması gerektiğini aktararak, sonrasında net bir içerik hazırlanması safhasına geçilebileceğine dikkati çekti.

Azerbaycan’la yürütülen barış görüşmelerine dair konuşan Paşinyan, barış muahede metninde üzerinde mutabakata varılan bir unsur gereği tarafların mutabakat kapsamındaki yükümlülüklerden kaçınmak için kendi kanunlarına atıfta bulunamayacaklarını lisana getirdi.

Son günlerde gündemde olan okul tarih kitaplarındaki “Ermeni tarihi” tabirinin “Ermenistan tarihi” olarak değiştirilmesine yönelik muhalefet tenkitlerine de değinen Paşinyan, hükümetin bu mevzuda devlet ile ana vatanı katiyen karşı karşıya getirmediğini yalnızca bu kavramlar ortasındaki bağın anlaşılması ve araştırılması gerektiğini söyledi.

“Ermeni tarihinin” Ermenilerin devletinin olmadığı, orta periyotlarda devlet kurduğunu anlatan bir tarih olduğunu kaydeden Başbakan Paşinyan, “Ermenistan tarihinin” ise devletin olmadığı devirleri de içeren bir devletleşme tarihi olduğunu bildirdi. Paşinyan, “Biz devlete sahip olmama devirlerinin hakimiyetini, devlete sahip olma periyotlarının hakimiyetiyle değiştirmek istiyoruz. (Kitaplarda) bugün durum bu türlü değil.” tabirlerini kullandı.

GÜRCİSTAN İLE İLİŞKİLER

Paşinyan, Gürcistan ve Ermenistan ortasında 26 Ocak’ta imzalanan iki ülke ortasındaki stratejik işbirliğine ait memoranduma da değinerek, kelam konusu evrakın her iki hükümetin bütünsel ilgiler gündemini ilerletme iradesini tabir ettiğini, Gürcistan’da yaşanan kabine değişikliğinin bunu olumsuz tarafta etkileyeceğini düşünmediğini kaydetti. Ermenistan Başbakanı, Gürcistan’ın Azerbaycan ve Türkiye ile daha derin bağlantılar kurmasının nedeninin sorgulanması gerektiğini vurguladı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, 1 Şubat’ta Devlet Radyosu’nun “Güvenlik Ortamı” programında yaptığı açıklamada Ermenistan Anayasası ve Bağımsızlık Bildirgesi’nin yine kıymetlendirilmesi gerektiğini, devlet siyasetinin Bağımsızlık Bildirgesi’ndeki ögelere uygun olarak yürütülmesi halinde barışa ulaşılamayacağını, bilakis savaş çıkacağını belirtmişti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu