GüncelGündem

Pazarkule Sınır Kapısı’nda giriş çıkışlar hızlanacak

Paylaş:

EDIRNE (AA) – Vali Kırbıyık, yenileme çalışmaları sonrası modern bir görünüme kavuşan sınır kapısında incelemede bulundu, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve yetkililerden bilgi aldı.

Kırbıyık, gazetecilere, modernizasyon çalışmaları tamamlanan sınır kapısında tek olan peron sayısının 3 giriş, 3 çıkış olmak üzere 6’ya çıkarıldığını söyledi.

İdari binaların en iyi hizmetin sunulması için dizayn edildiğini belirten Kırbıyık, 2021’de başlayan çalışmalar kapsamında 75 milyon liralık kaynak kullanıldığını dile getirdi.

Sınır kapılarından geçen kişi sayısı artıyor

Vali Kırbıyk, Edirne’de Yunanistan ve Bulgaristan’a açılan ikişer sınır kapısını bulunduğunu, geçen yıl 6 milyon 200 bin kişinin bu sınır kapılarını kullanarak Türkiye’ye giriş yaptığını ifade etti.

Avrupa’da yaşayan Türklerin yaz aylarında tatillerini geçirmek için geldikleri dönemde yoğunluğun arttığını anımsatan Kırbıyık, Pazarkule Sınır Kapısı’nın yenilenen haliyle daha çok kişiye hizmet verebileceğini vurguladı.

Sınır kapılarından geçen gurbetçi sayısının her yıl arttığını dile getiren Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Geçen yıl yaklaşık 2 milyon 260 bin gurbetçimiz sezonda bu kapıları kullanarak girişlerini yaptılar, geçişlerde amiral gemisi Kapıkule oldu. Biz buradaki hizmetlerin en üst seviyede verilmesini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarında modernizasyon çalışmaları tamamlanmış, karşıdaki muadillerine göre son derece modern, son derece geniş ve tüm peronlar itibarıyla baktığınızda giriş çıkış işlemi yapmak isteyen kişilere karşı en üst düzeyde hizmeti verebilecek hale getirilmişti. İlimiz sınırlarında modernizasyonu yapılmayan tek kapı Pazarkule Sınır Kapısı’ydı, burası da tamamlandı.”

Pazarkule Sınır Kapısı’nda geçişlerin her yıl arttığına işaret eden Kırbıyık, “Geçen yıl bir önceki yıla göre neredeyse 3 katlık bir artış yaşandı. Bu yılki ilk verilere baktığımızda geçen yılın aynı dönemine göre 2 katlık bir artış görüyoruz. Geçen yıl bu döneme kadar 50 bin kişi giriş yapmıştı, bu yıl 96 bin gibi görülüyor. Bu gurbetçi sezonuyla çok daha yüksek bir seviyeye çıkacak. Bu da bize gösteriyor ki Pazarkule Sınır Kapısı yenilenen yüzüyle birlikte gerek vatandaşlarımızın, gerek gurbetçilerimizin gerekse de ülkemize gelen insanların tercih ettiği bir kapı haline gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin Yunanistan tarafındaki sınır kapısının durumuyla ilgili sorusunu ise Kırbıyık, “Üzüm üzüme baka baka kararır diye umut ediyoruz. Çünkü arada inanılmaz bir fark oluştu. Bir tarafta köy garajı gibi bir yer oldu. Bir tarafta havaalanı gibi bir yer oluştu. Dolayısıyla tahmin ediyorum komşumuzda da bu yönde bir adım atılacaktır diye değerlendiriyoruz ama iki sınır kapısı arasında hakikaten çok büyük oranda bir fark açılmış oldu.” diye cevapladı.

Muhabir: Gökhan Zobar

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu