PKK’nın toplu mesajı Mersin’i karıştırdı..

PKK’nın ilk eyleminin yıl dönümü olan 15 Ağustos gece yarısı terör örgütü işbirlikçisi hacker grubu bir kamu hattına saldırı düzenleyip vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi. .

Mersin’de yaşayan vatandaşların gece 04.00- 04.30 saatleri arasında cep telefonlarına bir kısa mesaj geldi, Terör örgütü PKK’nın propagandası yapılan ifadeleri okuyan vatandaşlar, durumu polis’e bildirdiler.

Yaşanan olay üzerine harekete geçen polis bilgisayar korsanlarının peşine düşerken Mersin Büyükşehir Belediyesi de mesajda kullanılan bilgilerin belediyeye ait resmi hatlar 444 2 153 Alo Belediye Hattı ve Mersin Bld ile benzerliği nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

“MERSİN153 kullanıcı adıyla vatandaşlarımıza SMS atarak yasa dışı terör örgütü propagandası yapan grubun ve söz konusu propaganda içerikli SMS’in Mersin Büyükşehir Belediyesi ve SMS panelimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Sistemimiz üzerinden herhangi bir giriş tespit edilmemiştir. Siber güvenlik uzmanları ve emniyetimiz konuyla ilgili gerekli çalışmaları yürütmektedir. Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur.”

Jurnalci.com

ilgili haberler