GüncelGündem

Polis memuru Alp Efe Bekit’i şehit eden sanığın müebbet hapsi istendi

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Osman Boyraz, şehit polis memurunun ailesi ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan şehit polisin eşi Ezgi Bekit, “Sanık hız sınırını aştığını kendi söyledi. Eşim motorun önüne atlamış gibi savunma yapıyorlar. Benim eşim şehit bir polis, buna saygı duyulmasını istiyorum. Ben de şehit bir polisin eşiyim.” dedi.

Şehit polis memurunun annesi Hülya Bekit ise sanığın ölmemek için oğlunu öldürdüğünü söyledi.

Cumhuriyet savcısının mütalaası

Daha sonra cumhuriyet savcısı, davanın esasına ilişkin mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, motosikletiyle standart dışı gürültü yaparak yolun sağ kısmından yol üzerindeki polis memurlarına doğru gelen sanık Osman Boyraz’ın, polisleri fark etmesi üzerine motosikletinin yönünü değiştirdiği anlatıldı.

Polislerin ise sanığın kaçma eğiliminde olduğunu fark ederek kavşağı kapatmaya, yüksek sesle “dur” ikazında bulunmaya çalıştığı belirtilen mütalaada, sanık Boyraz’ın yavaşlaması gerektiği halde hızını arttırarak kavşağa süratle girdiği ve yolun sol kısmında bulunan polis memuru Alp Efe Bekit’e çarptığı, Bekit’in kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği aktarıldı.

Trafik Kaza Tespit Tutanağı ile Adli Tıp Kurumu (ATK) Trafik İhtisas Dairesi raporuna da yer verilen mütalaada, şehit polisin olayda kusursuz olduğu, sanık Boyraz’ın ise asli kusurlu olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Mütalaada, sanık Osman Boyraz’ın, olası kast halinde kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Boyraz, kendisi kadar şehit polisin de suçlu olduğunu iddia etti. Yaya geçidinde çevirme yapıldığını görmediğini ve duba olmadığını öne süren Boyraz, olaydan dolayı pişman olduğunu söyledi.

Sanığın savunması sırasında şehit polisin ailesi ile sanığın ailesi arasında tartışma çıkması üzerine, duruşmaya izleyicisiz devam edildi.

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Boyraz’ın tutukluluk halinin devamına hükmedip, duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 15 Temmuz 2023’te saat 17.50’de Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde uygulama yapan üniformalı 8 polis memurunun, motosiklet sürücüsü Osman Boyraz’ın kaçma eğiliminde olduğunu fark etmesi üzerine kavşağı kapatmaya ve yüksek sesle “dur” ikazında bulunmaya çalıştığı anlatılıyor.

İddianamede, sanığın motosikletin hızını daha da artırarak kavşağa süratle girip, yolun solunda bulunan polis memuru Alp Efe Bekit’e bilerek ve isteyerek çarptığı ve ölümüne neden olduğu vurgulanıyor.

İddianamede, motosiklet kullanmak için ehliyeti olmayan sanığın, Karayolları Trafik Kanunu’na göre kusurlu olduğu kaydedilerek, “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmesi isteniyor.

Muhabir: Zeynep Yeşildal

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu