Dünya

“Politikaya bulaşmayan” Rus influencer’a mahpus cezası gündemde

Paylaş:

Rusya’nın en tanınan influencerlarından biri, Instagram kullandığı için altı yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya…

19 yaşındaki hoşluk ve moda vloggerı Veronika Loginova, hayranlarına Rusya devlet yetkililerinin kendisini “şok edici” altı yıllık bir mahpus cezasıyla tehdit ettiğini duyurdu.

Daily Star’ın haberine nazaran, “aşırılık yanlısı faaliyetler” göstermekle suçlanan Loginova’nın platformda 584.000 takipçisi var.

Rusya, Instagram ve Facebook’u Mart 2022’de “aşırılık yanlısı” olarak tanımlayarak kapatmıştı. Bunun üzerine ülkede, bu platformlara denk düşebilecek alternatifler açıklanmıştı.

“GÜNAYDIN, RUSYA’DA UYANDIN”

Hesabında daha evvel hiçbir siyasi içerik paylaşmadığını açıklayan Loginova, takipçilerini uyarmak için harekete geçti.

Loginova, “Bu artık Rusya’daki herkesin başına gelebilir: Her gün savcılar konutunuza gelebilir.”

“Politikaya hiç girmedim ve artık Instagram hesabım olduğu için altı yıl mahpus cezasıyla karşı karşıyayım. Günaydın, Rusya’da uyandın.”

“Böyle şeyler hakkında konuşulmasa da ben tekrar de konuşacağım. Kendi ülkesine vergi ödeyen kendi giysi markasının yaratıcısı bir girişimciyim. Akıl sıhhati dayanağı hakkında yazılar yazan ve blogunda bir kere bile siyasi gündeme değinmemiş biriyim.”

“Yaşıyorsun, hoş fotoğraflar yapıyorsun, bir iş kuruyorsun, insanlara yardım ediyorsun, kimseye dokunmuyorsun. Ancak Rusya’da yaşıyorsun ve bir milyon blogger ortasından sana geliyorlar.”

“Ben artık ne yapacağım? Instagram’dan çıkmak mı? Rusya’dan kaçmak mı? Dava açmak mı?” dedi.

Hesabını şimdi 15 yaşındayken hesabı açan Loginova, takipçilerinin dayanağıyla hesabı kullanmaya devam etme kelamı verdi.

Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgal eden Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, geçtiğimiz gün de ülkede kısmi seferberlik ilan etti.

 

 

 

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu