GüncelGündem

Polonya ve Türkiye’den sonra Rusların yeni adresi Gürcistan! 20 kilometrelik kuyruk oluşturdular

Paylaş:

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in 21 Eylül’de ülkede kısmi seferberlik ilan etmesinin akabinde silah altına alınmak istemeyen Ruslar komşu ülkelere kaçmaya devam ediyor. Rusya‘nın Gürcistan‘la olan hudut kapısı Larsda her geçen gün araç kuyruğu uzarken, bugün sondaki araç kuyruğunun 20 kilometreyi bulduğu söz edildi. Sondaki yoğunluk nedeniyle araçla Gürcistan‘a geçişin yaklaşık 35-40 saat sürdüğü, bisikletle ve yaya olarak geçişin yaklaşık 8-10 saat sürdüğü belirtildi.

MEMUR SAYISI ARTIRILDI

Gürcistan Maliye Bakanlığı’nın Gelirler Yönetimi Başkanlığı, Rusya‘dan ülkeye yolcu akışının artması nedeniyle Lars gümrük denetim noktasındaki durum hakkında açıklamada bulundu. Başkanlık, Lars’daki gümrük denetim noktasının özel bir çalışma moduna geçtiğini aktararak, “24 saat gümrük denetim süreçlerinin yapılabilmesi için Gürcistan topraklarından geçen denetim noktalarında gümrük memuru sayısı artırılmıştır. Burada, Rusya Federasyonu’ndan Gürcistan’a Lars gümrük denetim noktasından geçen kamyonların gümrük denetim prosedürlerinin kısmen ertelendiğini açıklıyoruz. Gümrük denetim noktalarının ortak idaresi çerçevesinde, artan milletlerarası navlun cirosunun sürdürülebilirliğini sağlamak için Gelirler Yönetimi, komşu ülkelerin Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan’ın ilgili gümrük yönetimleri ile ağır temas halindedir” Tabirlerine yer verildi.

“SINIRDA DRAMATİK BİR DURUM YOK”

“Kabine toplantısının akabinde kameralar karşısına geçen Maliye Bakanı Lasha Hutsishvili, “Gümrük ve hudut denetimi belirlenmiş kurallara nazaran hayata geçiriliyor. Geliş noktalarında bilgi toplanıyor, tahliller yapılmakta ve lakin bundan sonra şu yahut bu kişi hakkında bir karar veriliyor. Ülkemizin sonunu geçen vatandaştan sorumlu olan her kurum bu istikamette çok faal çalışıyor. Artan akışlar nedeniyle kurumlar her zamankinden daha fazla iş yüklendi. Hudut geçişlerinin suratını etkin olarak denetim eden, hem güvenlik hem de mali nizamdan sorumlu tüm kurumların iş yükü arttı. Durum denetim altında. Hudut kapısında dramatik bir durum yok. Ülkeye giren ve çıkanların sayısı arttı, bu nedenle bu bahis yakından takip ediliyor” dedi.

ZIRHLI ARAÇLAR SEVK EDİLDİ

Rusya, Gürcistan sonundaki yoğunluğun akabinde Lars hudut kapısına zırhlı araç ve asker sevk etti. Rusya Federal Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada, zırhlı araç ve askerlerin Lars’ta bir denetim noktası kurmak için değil vatandaşların rastgele bir hudut formalitesini tamamlamadan denetim noktasını aşmak ve ülkeyi terk etmek istememesi için bir tedbir olduğu söz edildi. Son bir haftada Rusya-Gürcistan sonundan 115 bin kişi geçti

Rusya’ya bağlı Kuzey Osetya-Alanya Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı İrbek Tomayev yaptığı açıklamada, “Son bir hafta içinde, 115 bin kişi Lars gümrük denetim noktasından her iki istikamette Rusya-Gürcistan sonunu geçti. Bu gösterge bir evvelki haftaya nazaran yüzde 23,3 daha fazladır” tabirlerini kullandı. Tomayev ayrıyeten, “Son 1 haftada 37 bin 500 araç çift istikametli hareket etti. Şu anda Rusya-Gürcistan hududunda 3 bin 500 otomobil ve bin 300 kamyon kuyrukta bekliyor” dedi.

MUHALEF, HUDUTLARIN KAPATILMASINI İSTİYOR

Rusya’da kısmi seferberlik ilanından sonra Gürcistan’a akın eden on binlerce Rusya vatandaşı nedeniyle muhalefetteki Strateji Ağmaşenebeli Partisi’nin önderi Giorgi Vaşadze, hükümetten Gürcistan sonunun Rusya vatandaşları için kapatılmasını talep etti. Vaşadze, “Son birkaç gündür her gün on binlerce Rusya vatandaşı Gürcistan’a girerken, Lars’taki denetim noktasında büyük bir kuyruk oluştu. Bu nedenle partimiz, Rusya vatandaşları için sonun derhal süreksiz olarak kapatılmasını talep ediyor” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Birincinin Hüseynov – Mahallî

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu