GüncelGündem

Rusya’nın geri adımı Kadirov’u küplere bindirdi: Nükleer silahların kullanımı gibi daha sert önlemler alınmalı

Paylaş:

Rusya‘nın Ukrayna‘nın doğusundaki Herson, Zaporijya, Donetsk ve Luhansk bölgelerini ilhak ettiğini açıklamasının akabinde, Ukrayna ordusu bugün Donetsk’teki stratejik Lyman kentini büsbütün kuşattığını bildirdi. Haidai kentten çıkış yollarının ve tedarik rotalarının çabucak hepsinin kesildiği tabir edildi.

“5 BİN RUS ASKERİ UKRAYNA ORDUSU TARAFINDAN KUŞATILDI”

Luhansk Valisi Serhiy Hayday da yaptığı açıklamada, Rusya‘nın ilhak ettiği Donetsk bölgesinde bulunan Lyman kentindeki 5 bine yakın Rus askerinin Ukrayna ordusu tarafından kuşatıldığını duyurdu.

“MÜTTEFİK BİRLİKLER AVANTAJLI ÇİZGİLERE ÇEKİLDİ”

Rusya ise askerlerinin Ukrayna ordusu tarafından yakalanmasını önlemek emeliyle doğu Ukrayna’daki Lyman kasabasından çekildiğini resmen duyurdu. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Tehdit yaratılmasıyla temaslı olarak, müttefik birlikler yerleşimden daha avantajlı çizgilere çekildi” tabirlerini kullandı.

KADİROV’DAN BİR TEHDİT BİLDİRİSİ DAHA

Rusya’nın ilhak açıklaması sonrası bu geri adımı dış basında ‘Rusya için işlerin uygun gitmediği’ istikametinde yorumlanırken Putin’e yakınlığı ile bilinen Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov’dan ‘nükleer’ açıklaması geldi. Kadirov, Telegram’daki iletisinde “Temel askeri lojistik eksikliği nedeniyle, bugün birkaç yerleşim yeri ve bir toprak modülü bıraktık” diye konuştu.

“NÜKLEER SİLAHLAR ÜZERE DAHA SERT TEDBİRLER ALINMALI”

Kadirov başarısızlık sürecinde kimi kumandanları suçlarken ‘çözüm’ olarak nükleer silah kullanmayı sundu. Kadirov “Kişisel görüşüme nazaran, hudutta sıkıyönetim ilanına ve düşük verimli nükleer silahların kullanımına kadar daha sert tedbirler alınmalı” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu