GüncelGündem

Sabah yazarı Yalçın: Türkiye Kıbrıs konusunu da senelerce işleyerek en sonunda Kıbrıs Barış Harekâtı’nı yapmıştı

Paylaş:

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, “Türkiye gerilim nerede ve ne şekilde doğarsa doğsun adaların statüsünü tartışmaya açıyor. Lozan ve Paris anlaşmalarına göre adaların silahsız halde bulunmaları gerektiğini aksi taktirde bu adalardaki Yunan egemenliğinin tartışmaya açık hale geleceğini belirtiyor.” değerlendirmesini yaptı. 

Yalçın yazısında, “Ben bunu uzun vadeli bir siyasetin temeli olarak görüyorum. Türkiye bu iddiayı tam da İHA görüntüleri gibi yöntemlerle tespit edip yaygınlaştırdıkça ve bu konuyu uzun müddet uluslararası kamuoyu önünde seslendirdikçe zaman içinde adaların egemenliği gerçekten de Yunanistan için tartışmalı hale gelebilir. Bu tür bir strateji için en iyi örnek Kıbrıs’tır. Türkiye Kıbrıs konusunu da senelerce işleyerek en sonunda Kıbrıs Barış Harekatı’nı yapmıştı. Yine bu adalar meselesi de uzun vadede gündem oldukça Lozan ve Paris anlaşmalarının adalara dair statülerini yeniden belirleme işi ortaya çıkabilir. Yunanistan buna ne derece hazırlıklı veya işin bu noktaya kadar varıp varmayacağını ne kadar düşünüyor bilemiyorum ama benim bildiğim bu işler böyle başlar. Sonra bir bakmışsınız bir gece Türkiye ansızın gelivermiş.” ifadesini kullandı. 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu