GüncelGündem

SDG Yöneticisi: Türkiye’nin operasyonları sürerse IŞİD’le savaşamayız

Paylaş:

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Pençe Kılıç operasyonu konusunda değerlendirmelerde bulunan Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Komutanı Mazlum Abdi, Türkiye’nin bölgede kara harekatına başlatması halinde, IŞİD üyelerini tuttukları kampları terk etmek zorunda kalacaklarını, dolayısıyla sözkonusu kampları koruma kapasiteleri olmayacağını belirtti.

Kuzey Suriye’de BBC‘den Poonam Taneja ve Jewan Abdi‘nin sorularını yanıtlayan Abdi, “Türkiye kara harekatı düzenlerse güçlerimiz, halklarımızı ve ailelerimizi korumakla meşgul olacak. Bu durumda kampları koruyamayacağız” dedi.

Türkiye’nin havadan gerçekleştirdiği operasyonda santraller ve petrol üretim tesisleri gibi sivillerin bulunduğu tesisleri hedef aldığını iddia eden Abdi, “Kara harekatı kitlesel bir göç hareketine ve insanların yaşadıkları yerleri terk etmelerine neden olacaktır” diye konuştu.

Bölgede bir kara harekatının düzenlenmesinin IŞİD’in yeniden güçlenmesine yol açacağını savunan Abdi, “Kara harekatı Suriye’de ikinci bir iç savaşa ve IŞİD’e karşı yürüttüğümüz terörle mücadele operasyonlarının durmasına yol açar. 8 yıldır uluslararası toplumla birlikte teröre karşı savaşıyoruz. IŞİD’i yenmek için birlikte savaştık. Şimdi ise tüm bunlar baltalanıyor” dedi.

Hulusi Akar’dan sivil açıklaması: Sözkonusu olamaz

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Pazar günü Suriye ve Irak’ın kuzeyinde hava saldırıları düzenlemeye başlamıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar harekata ilişkin bugün yaptığı son açıklamada, “Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi” diye belirtmişti.

TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde “ABD gözlem noktasını vurduğu” iddiasının sorulması üzerine Akar, “Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz sözkonusu bile olamaz. Tek hedefimiz var, o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz” yanıtını vermişti.

Rusya’nın tepkisi: Terörist faaliyetlerin artmasına yol açar

Birkaç gün önce Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov gazetecilere verdiği demeçte, “Türkiye’nin kendi güvenliği ile ilgili endişelerini anlıyor ve bunlara saygı duyuyoruz. Bunun Türkiye’nin meşru hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, tüm tarafları durumun ciddi şekilde istikrarsızlaşmasına yol açabilecek adımlardan kaçınmaya çağırıyoruz. Bu, bumerang gibi dönebilir ve güvenlik durumunu daha da zorlaştırabilir” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik son operasyonlarını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova açıklamalarda bulundu.

Zaharova, “Suriye sorunu konusunda Türk tarafı ile sıkı iletişim içindeyiz. Türkiye’nin, ulusal güvenliğine dönük tehditler konusundaki endişelerini anlıyoruz, bununla beraber Suriye topraklarında bir kara operasyonu düzenlenmesi sadece bölgede gerilimin tırmanmasına ve burada terörist faaliyetlerin artmasına yol açar” dedi.

Erdoğan: Tankımızla ve topumuzla hepsinin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni’nde yaptığı açıklamalarda, sınır ötesi operasyon mesajı vererek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Buradan açıkça ifade ediyorum. Biz anlaşmalarda üzerimize düşenleri yerine getirdik. Teröristler için yolun sonu geldi. Bu saatten sonra bizim için tek bir ölçü vardır. O da vatandaşlarımızın güvenliğidir. Irak ve Suriye sınırlarında bu güvenlik çizgisini olması gereken yere çektik. Bundan sonra da buna kimse mani olamaz, kimse karşı çıkamaz. Teröristlerin tepesindeyiz. İnşallah kısa bir süre içinde tankımızla ve topumuzla hepsinin kökünü kazıyacağız.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu