GüncelGündem

Şehit öğretmenler için Ankara’da hatıra ormanı ve anıt açıldı

Paylaş:

Milli Eğitim Bakanlığı, şehit öğretmenleri unutmadı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde 344 dönümlük arazide bakanlık tarafından ‘Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehit Öğretmenler Abidesi’ yapıldı.

DHA’nın haberine göre abidenin açılış törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok katıldı.

“Ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız”

Törende konuşan Oktay, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak,

Açılışını gerçekleştirdiğimiz Öğretmen Hatıra Ormanı ve bu ormanın en güzide köşesinde yer alan Öğretmenler Şehitliği, öğretmenlerimize gönlümüzde ayırdığımız yerin sadece bir sembolü olacaktır. Burada kök salan, yeşeren, büyüyen her bir fidan öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesiller gibi köklenip sonsuzluğa uzanacaktır.

Kurtuluş Savaşı’ndan itibaren şehit verdiğimiz 191 öğretmenimizin hatırasını daima kalplerimizde yaşatacağız. Ülkemizin neresinde olursa olsun, her bir öğretmenimizin görevini huzur-u kalp ile yapması için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız” diye konuştu.

“Şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmıyoruz”

Terörle mücadelenin de kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Oktay, “Öğretmenlerimizi, masumları canice hayattan koparan tüm hain terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdürüyoruz. Sınırlarımızın içinde ve dışında gerçekleştirdiğimiz terör operasyonlarıyla şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmıyoruz.

Hatay’dan Hakkari’ye kadar güney sınırlarımızın tamamında terörün, teröristin ‘t’sini bırakmayacağız. Santim santim temizlemeye kararlıyız. Bu gafiller hangi maske altında karşımıza çıkarsa çıksın havadan, karadan ezip geçmeyi biliriz. Eli öpülesi öğretmenlerimizden aldığımız ders, daima inanç ve azimle çalışarak asla vazgeçmemektir” ifadelerini kullandı.

“80 bin fidan burada inşallah yeşerecek”

Bakan Özer ise eğitim camiasının kararlılıkla faaliyetlerine devam edeceğini vurgulayarak, “19 milyon 150 bin öğrencimiz ve 1,2 milyon öğretmenimizle el ele vererek, nasıl öğretmenlerimiz cumhuriyetin birinci yüzyılında bugünlere gelmemizde gece gündüz demeden, fedakarlıkla katkı vermişlerse, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu Türkiye Yüzyılı için de yine eğitim camiamız kenetlenerek gençlerimizi, çocuklarımızı yetiştirecektir” dedi.

Bakan Özer, hatıra ormanında 80 bin fidanın olacağını söyleyerek, “1 yıldan beri böyle bir hatıra ormanını yapmak için çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma en içten şükranlarımı sunuyorum. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza özel teşekkür ediyoruz.

Çünkü 344 dönümlük bu önemli araziyi öğretmenlerimiz için tahsis ettiler. 80 bin fidan burada inşallah yeşerecek. Öğretmenlerimizin, buluşma, tazelenme ve kutlu yürüyüşlerine devam etmek için memleketlerine döndükleri bir buluşma noktası olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından şehitler için dua edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcı Oktay, Bakan Özer ve beraberindeki katılımcılar şehitler abidesine karanfil bıraktı.

Oktay ve Özer, burada şehit öğretmenlerin aileleri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından, Oktay ve Özer, dikilen fidanlara toprak atıp, suladı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu