GüncelGündem

CHP’li Torun: Yeni taban fiyat 10 bin liranın üzerinde olmalı

Paylaş:

Partisinin Ordu Vilayet Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Torun, gündeme ait soruları yanıtladı.

Torun, 2023 yılı minimum fiyatla ilgili soru üzerine, her taban fiyat arttığında vatandaşın satın alma gücünün birebir paralelde düştüğünü, vatandaşların da bu durumun farkında olduğunu söyledi.

“BU GİDİŞATIN DÜZELTİLMESİ LAZIM”

Ekonomiye yönelik tenkitlerde bulunan Torun, şunları kaydetti:

“Siz ekonomiyi düzgün bir rotaya koymadıkça enflasyonu düşürmediğiniz sürece, ekonomiyi gerçek ayarlarına getirmediğiniz sürece taban fiyatı ne kadar artırırsanız artırın bu gayretler boş. Lakin biz ‘Yeni taban fiyat 10 bin liranın üzerinde olmalı’ diyoruz.

Ama bu da tahlil değil. Asıl kıymetli olan minimum fiyatın artırılması kadar vatandaşın satın alma gücünün yükseltilmesidir. Burada gidişat makûs. Bu gidişatın düzeltilmesi lazım.”

“SANDIK GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ EN HAZIR PARTİ BİZİZ”

Seyit Torun, seçimde sandık güvenliğine yönelik partide ne üzere hazırlıklar yapıldığına yönelik soruya, “Şu anda bunu tez ederek söylüyorum. Sandık güvenliğiyle ilgili en hazır parti biziz. Bunu en uygun yönetecek parti de biziz” karşılığını verdi.

Bu mevzuda parti teşkilatlarına daima eğitimler verildiğini kaydeden Torun, “MYK üyeleri, Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, büyük bir örgütlülük içerisinde süreci takip ediyor. Bütün bunların yanı sıra Sayın Genel Lider, bazen kendisi bilgisayarını açarak rastgele hangi vilayet, kaç üye yapmış, hangi vilayet sandık başı çalışmasını bitirmiş, tek tek denetim ediyor. Bizler de teşkilatları ziyaretimizde bu çalışmalar yapılmış mı bakıyoruz.” diye konuştu.

Torun, kimi ilçelerin vilayet yapılacağı istikametindeki argümanlara ait, bu üzere söylentilerin her seçim öncesi gündeme geldiğini lisana getirdi.

“BEN YAPTIM OLDU DENECEK BİR OLAY DEĞİLDİR”

Her vilayette büyük ilçeler olduğunu ve buraların da vilayet olmak isteyebileceğini söz eden Torun, “Ama bu ‘Ben burayı vilayet yapacağım, şurayı vilayet yapacağım’ demekle olmaz. Bu karşılıklı ortak akılla uzun periyodik bir çalışmayla yapılacaktır. ‘Ben yaptım, oldu’ denecek bir olay değildir. Bunun her seçim öncesi vatandaşa sunulmuş politik bir telaffuz olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu