Selin Kent Angeline Jolie’ye mücevher tasarlamış

Önce Coca Cola’nın CEO su şimdiler de ise Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı Muhtar Kent’in kızı Selin Kent, mücevherci oldu.

İki yıldır tasarımlarını kendi yaptığı mücevherlerini New York’ta kendi markası ile satan 30 yaşındaki Selin Kent,  Atlanta’da da mağaza açtı. Turkofamerica.com’a konuşan Kent, tasarladığı mücevherleri Angeline Jolie, Jessica Alba ve Emma Watson gibi ünlülerin de aldığını söylüyor. Atlanta’da mücevherlere ilginin yoğun olduğunu belirten Kent, ileride Atlanta’da daha fazla mağaza açmayı hedefliyor.

FİYATLAR 100-4000 $ ARASINDA DEĞİŞİYOR

Turkofamerica’da geçen haberde Selin Kent’in ürünlerinin elmas caddesi olarak da bilinen Manhattan 47’nci caddede üretildiği ve 100 dolar ile 4000 dolar arasında fiyatlarla alıcı bulduğu belirtiliyor.

Ürünlerinde 14 kırat altın, elmas ve değerli taşlar kullanan Kent, yeni açtığı mağazası ile ilgili, “Ailem de burada yaşıyor. Piyasayı burada test etme fırsatı çok heyecanlı” diye konuştu. Üniversitede tarih ve politika eğitimi alan Selin Kent, mücevher tasarımı işine başlangıçta hobi olarak başladığını ancak daha sonra bu işin bir girişime evrildiğini söylüyor. Selin Kent, bu işe başlamadan önce metal işleme ve mücevher dizaynı dersleri aldığını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Habertürk