GüncelGündem

Sen hem belediyeye hem de bu kente ablalık yapacaksın!

Paylaş:

Eskişehir’inefsane Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’e, CHP önderi Özgür Özel “Hocam, yerinize kimin aday olmasını istersiniz” diye sorduğunda, “Tereddütsüz olarak genel sekreterimiz Ayşe Ünlüce’yi öneririm. Kendisi daha evvel hakimlik, avukatlık yaptı. Son 5 yıldır bütün projelerimizin içinde olan başarılı bir bürokratımız” karşılığını verdi. Ünlüce’nin adaylığı bu konuşmalardan sonra katılaştı. Ünlüce, belediye lider adaylığı için “Benim adaylık süreci biraz süratli gelişti. Büyükşehir belediyesinde vazife aldığım günden itibaren hem belediye, hem Yılmaz Hoca hem de kent beni bu vazifeye yavaş yavaş hazırlamış diye düşünüyorum” diyor.

DÖNÜŞÜM YAŞAYAN ŞEHİR

Ayşe Ünlüce, 1970 Eskişehir doğumlu. Kısa bir hakimlik periyodu dışında daima Eskişehir’de yaşadı. Büyükerşen “Hak, hukuk, adalet” diyen Ünlüce’yi belediyeye evvel hukuk müşaviri olarak aldı. Sonra O’na daha ağır sorumluluklar verdi. Artık de lider seçilmesi için gayret gösteriyor. Bu süreçte Ayşe Hanım, kentin dönüşümünde değerli misyonlar üstlendi. Eskişehir’i şöyle anlatıyor: “Yılmaz Hoca’nın başkanlığıyla birlikte son 25 yılda Eskişehir önemli bir dönüşüm yaşadı. Ben bu dönüşümü adım adım izledim. Bu süreçte dönüşümün kıymetli bir kesimi olma fırsatım oldu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhuriyet’in 100. yılında aday olmam, bayan olarak bulunmam büyük baht. Yaptığım çalışmalar hem belediyede hem de kamuoyunda takdir topladığı üzere beni de tahminen bu süreçte bir belediye nasıl yönetilir, bir kent nasıl yönetilir bu mevzuda donattı.

BELEDİYE VE KENTİN ABLASI

Büyükerşen’in “Bir bayan belediye lideri olsa” niyeti vardı. Bunu paylaşma devri, Ünlüce’ nin adaylığından kısa müddet evvel oldu. Kentte emeği olan, liyakati olan ve belediyecilik deneyimiyle birleştiğinde Ayşe Ünlüce’nin ismi öne çıktı. Ayşe Hanım “Eskişehir’in teslim edileceği bir lider olmanın gururu” içinde olduğunu belirtiyor ve Büyükerşen’in kendisi için söylediklerini şöyle aktarıyor: Adaylık konusunu Yılmaz Hoca bana şöyle anlattı: ‘Ben geçmişten beri senin çalışmalarını daima takip ediyorum. Belediye öncesinde gerek baroda, sivil toplumda çok hoş çalışmalar yaptın. Hem Eskişehir’de çok emeğin var hem de bu kentte çok fazla çalışman oldu. Belediyeciliği yanımda çok güzel öğrendin. Senin dürüstlüğüne, liyakatine, insan ilgilerine, toparlayıcılığına, ablalığına güveniyorum.. Sen hem belediyeye hem bu kente ablalık yaptın, artık farklı bir yerde yapacaksın’ dedi. Yılmaz Hoca bazen bana ‘Ayşe abla’ diye seslenir. Adaylık sürecini bana çok hoş, duygusal bir halde anlattı.

VAKİT KAYBINA YER YOK

Şehir idaresinde vakit kaybına yer olmadığını belirten Ayşe Hanım, nasıl bir belediye teslim alacağını ve seçmene tekliflerini anlatıyor: Ben 31 Mart akşamı seçildim, sonraki hafta mazbatayı aldım. Belediyeye gittim oturdum. İşler tıkır tıkır. Ben öncesini biliyorum, neleri yapamadığımızı biliyorum yani bu bence harikulade bir kolaylık. Ben seçmen olsam bunu önemserim. Hiçbir vakit kaybı olmayacak.

Ünlüce, SÖZCÜ Medya Kümesi Ankara Temsilcisi Hürmet Öztürk’e konuştu.

ŞEHRE GÖÇÜ ÖNLEYECEĞİZ

Eskişehir nüfusunun büyük kısmının merkezde yaşadığını anlatan Ünlüce şunları anlattı: En büyük ilçe olan Sivrihisar’ın nüfusu 30 bin. Onun dışındakilerin nüfusları çok az. O yüzden birkaç ilçemizi canlandırıp, nüfusu orada tutmakla ilgili çalışma yapmamız lazım. Büyümeye elverişli olan birkaç ilçemizde özel çalışmalar yaptık, hem endüstrisini, hem istihdamını güçlü tutmak için. İnsanların pek birden fazla ilçelerden çocuklarını okutmak, güzel bir eğitim vermek için kente geliyor. Toplumsal hayatı, kültürel hayatı canlı tutarak ilçelerimizi geliştirmemiz lazım diye düşünüyorum. Gençleri, çocukları ve bayanları ilçe hayatında tutabilmek için meslek kurslarına tartı veriyoruz. Turizm de kent merkezinde kümelendi. Tarihi dokusu olan Odunpazarı ilçemiz var. Tepebaşı, Odunpazarı belediyelerimizle birlikte merkezdeki hayatı olumlu dağıtmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

GENÇLER İÇİN NE YAPILACAK?

Ünlüce, emekli ve gençler için neler yapılacağını şöyle anlattı: 65 yaş üstü dediğimiz hemşerilerimiz için çok fazla proje üretmeye çalışıyoruz. Kentin dörtte biri 65 yaş üzerinde. Genç bir nüfus var, üniversite öğrencileri. Bizim kentimizi çok seviyorlar çok fazla kent dışından teveccüh var. Eskişehir aslında yerleşke. Türkiye’deki tek ve en âlâ örneklerden bir tanesi ve her öğrenciyi besleyecek pek çok nokta var. Örneğin ekseriyetle kentlerde üniversite civarında bir hayat oluşur. Eskişehir’de hem üniversite etrafında gençlere yönelik çok cazibe merkezleri var hem kent merkezinde hem de kentin uç noktalarında.

GARAJDAN SPOR ALANLARINA

Kütüphaneler, gençlik merkezleri, gençlerle buluşma noktalarımızda çok hoş çalışmalar yapıyoruz. Bilhassa gençlik meclisimiz gençlerin hem taleplerini dinliyor çabucak onlara tahliller üretiyoruz. Önümüzdeki devirde büyük bir toplumsal yerleşke düşünüyoruz. 2 ana binadan oluşuyor. Hayata geçireceğimiz alan bizim eski otobüs garajımız. Otobüslerin bakımını yaptığımız garajımızı diğer bir noktaya taşıdık ve burayı tadilattan geçirdik. Açık alanı da var ve tramvayı oraya kadar da götürdük. Bir tarafı spor köy olacak. Kapalı alanı 5000 metrekare. Çabucak yanında 11 bin metrekareden büyük yerleşke alanı. Burada da emekliler, gençler, çocuklar hepsinin bir ortada olabileceği pek çok aktivite düşünüyoruz. Bayanlarımız, çocuklarımız, esnafımız kısaca bu kentte yaşayan herkes için projelerimiz var.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu