GüncelGündem

Sevilay Yılman: Muharrem İnce çok ilkesiz

Paylaş:
ensonhaber.com

Seçim atmosferine giren Türkiye’de, siyasetin gündemi oldukça hareketli.

Siyasi partiler de bu kapsamda çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Hal böyle olunca Ensonhaber de birbirinden önemli konuklarıyla siyasetin nabzını tutmayı sürdürüyor.

Son olarak Ensonhaber’in YouTube kanalında canlı olarak yayınlanan Gündem Özel programının konuğu Sevilay Yılman oldu.

Yılman, Yavuz Ağıralioğlu’nın İyi Parti’den ayrılışı ve Muharrem İnce’yle Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı görüşmeyi yorumladı.

“Yavuz Bey’i tanıdığımda İyi Parti’yle bir ruh birliği olduğuna kanaat getirmemiştim”

Ağıralioğlu’yla ilgili konuşan Yılman, “Yavuz beyi 2018 seçiminden sonra tanıdığımda da aramızda benzer bir diyalog geçmişti. Bir ortak arkadaşımızın vasıtasıyla bir araya gelmiştik. Daha o zaman bu kadar meşhur da değildi. Erdoğan’a büyük hayranlık beslediğini görmüştüm. AK Parti politikalarına destek verdiğini görmüştüm. Hatta demiştim ki karşımda İyi Partili değil de Ak Partili bir vekil konuşuyor. İyi Partiyle bir ruh birliği olduğuna kanaat getirmemiştim. Bana başka şeyler de söyledi. Mesela BBP’ye genel başkan olma hedefi var olabilir siyasette böyle şeyler ama kendisi şu an yok diyor.” ifadelerini kullandı.

Yılman daha sonra Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesiyle ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Muharrem İnce’nin ilkesiz bir siyasetçi olduğunu söyleyen Yılman, görüşme sonunda İnce’nin söylediklerini kaba bulduğunu belirtti.

“Görüşme iyi geçmiş ama sonundaki açıklamalar kabaydı”

Muharrem İnce’nin 2018’deki seçimlerde HDP’nin oyunu alabilmek için çalıştığını ve Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiğini de sözlerine ekleyen Yılman, ifadelerini şöyle sürdürdü:

Muharrem İnce’nin hoş geldiniz güle güle demesi kabaydı, ondan da önce kaba kıldıran şey, ya da o imajı yaratan şey ondan önce söyledikleriydi. Bizim geleneklerimize göre bir misafiri uğurlarken olabildiğince kibar ve misafirperver davranmak gibi terbiye var genlerimizde. Ama Muharrem Bey çok ilginç bir şey yaptı, içeride gayet iyiymiş aslında, iyi bir misafirperverlik sergilenmiş. Anılar konuşulmuş, depremle ilgili gözlerimlerini anlatmış. Kemal Bey de aman bunları not alalım demiş. Kemal Bey toplantı sonrası açıklamalarında gayet üslupluydu ama saliseler geçmeden Muharrem Bey bam bam bam patlattı. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyerek iğneleme yaptı. Bana çok çok ayıp etti.

“Muharrem İnce çok ilkesiz…”

Muharrem İnce ilkeli olmaktan bahşediyor, ittifaklar ilkeli olmalı dedi. Özellikle HDP’nin aday çıkartmaması Kemal Bey’e verecekleri destek ki belli değil bu. Bu desteği ima ederek ilkeli olmaktan bahsetti. Mesele ilkelilikse bence ilkeli olmayan Muharrem İnce’nin ta kendisi. Çok ilkesiz, çok ilkesiz… Ya hafıza kaybı var zannediyor insanlarda veya aklımızla dalga geçiyor. 2018’de aday olduğunda o dönem HDP’ye oy veren seçmenin oyunu almak için ilk mitingini Hakkari’de yapmıştı. Sonra gitti Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Orada miting alanını dolduranlar da HDP’li seçmenlerdi. Hemen hemen her gittiği yerde, Güneydoğu’da HDP teşkilatlarını ziyaret etti. Fotoğraf verdi. Ama siz şu an neyin imasında bulunuyorsunuz. Sonuçta HDP de milyonlarca seçmeni peşinden sürükleyen bir parti, siyasi bir oluşum.

“Muharrem İnce’nin dünkü hareketleri çok kötüydü, yanlıştı”

Beni irrite eden şey aslında muharrem incenin o beş yıl önceki tavrından geri adım atıp, Cumhur ittifakı bileşenlerinin sargıladığı tavır ve tutumu takınması. Çok üzülüyorum yani, siyasette bu kadarını görmedim. Dünkü hareketleri çok can sıkıcıydı. Kaldı ki Kemal beyin adaylığına karşı olanlardan biriydim. Ama ince kibirli, üstten konuşan bir tavır sergiledi. Benim gözümde çok büyük şey kaybetti. Dünkü hareketleri çok kötüydü yanlıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu