GüncelGündem

Sincar ve Kobani’de 4 terörist etkisiz hale getirildi

Paylaş:

Edinilen bilgilere nazaran, Irak’ın kuzeyindeki Musul kentine bağlı Sincar İlçesini işgal eden terör örgütü PKK’nın buradaki kolu kelamda Şengal Direniş Birlikleri (YBŞ) isimli yapılanma içinde silahlı faaliyet yürüten iki terörist MİT’in 13 Kasım günü gerçekleştirdiği anlık istihbarata dayalı nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

İSTİHBARAT BİLGİSİ ÜZERİNE HAREKET GEÇİLDİ

İki teröristin Kandil’den bölgeye gelen kuryelerle toplantı yapacakları bilgisi üzerine Ulusal İstihbarat Teşkilatı harekete geçti. Lokal saha ögelerinden da alınan teyitli bilgiler üzerine bölgede keşif, dinleme ve gözetleme faaliyetine tartı verildi. İki teröristin dikkat çekmemek için mahallî sivil Arap kıyafetleriyle bölgede sivil bir araçla hareket ettikleri belirlenince operasyon için düğmeye basıldı.

SİHA VURDU

Sincar’dan an be an takip edilen araç gece saat 23.00 sıralarında Türkiye hududundan 100 kilometre derinlikteki Sincar’a bağlı Sinun nahiyesinde suratını kestiği anda Silahlı İnsansız Hava Aracıyla vuruldu. Yerli akıllı mühimmatla gerçekleştirilen nokta operasyonda iki terörist içinde bulundukları araçta etkisiz hale getirildi.

Patlama sonrası çıkan yangın nedeniyle hurda yığınına dönen araçta öldürülen iki teröristten birinin Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi nüfusuna kayıtlı olan ve İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar listesinin 500 bin lira para ödüllü gri kategorisinde aranan Berxwedan Şengali kod isimli Derviş İnan, başka teröristin ise Irak asıllı Suud Halil Kasım olduğu tespit edildi.

MİT’in Sincar’daki operasyonunda Devriş İnan (Sağda) ile Suud Halil Kasım (Solda) öldürüldü.

KANDİL’DEN SURİYE’YE GEÇİŞLERİ SAĞLAYAN KURYELER

İki teröristin de uzun vakitten beri IŞİD’le gayret mazeretiyle işgal edilen Sincar’da sorumlu seviyede silahlı terörist faaliyetlerde bulundukları, Kandil üzerinden Sincar’a, buradan da Suriye’nin kuzeyindeki YPG saflarına geçişleri sağlayan terörist ve lojistik transferinde bulunan özel bilinmeyen kuryeler oldukları bildirildi.

KOBANİ’DE CEPHANE SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye’nin kuzeyini işgal eden terör örgütü PKK-YPG’ye yönelik de MİT’in gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütünün Kobani’deki cephane sorumlusu öldürüldü.

15 Kasım günü Şanlıurfa’nın Suruç İlçesindeki Mürşitpınar hudut kapısının tam karşısındaki Kobani (Ayn El Arab) bölgesinde Boğaz Köyü yakınlarında içinde üç teröristin olduğu hareket halindeki sivil bir araca Ulusal İstihbarat Teşkilatı takımlarınca İnsansız Hava Aracıyla nokta hava harekâtı gerçekleştirildi.

Operasyonda terör örgütünün Kobani bölgesindeki cephane sorumlularından Suriye asıllı Civan Afrin kod isimli Abdo Hasan Hemkero ile Koçer kod isimli Adnan Osman öldürülürken, araçtaki öteki terörist de ağır yaralandı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu