GüncelGündem

Skandal Gezi tutuklamalarına karşı ‘Adalet Nöbeti’ sürüyor: ‘Oradan mücadeleye katkı sunabilecek ne varsa yapmaya çalışıyorlar’

Paylaş:

Gezi tutuklamalarına karşı TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde başlatılan Adalet Nöbeti devam ediyor. Nöbetin 147’nci gününde, ‘Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’ kapsamında basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Malatya Çevre Platformu Başkanı Hatice Eroğlu Akdoğan, Validebağ Gönüllüleri’nden Arif Belgin ve eski CHP İstanbul Milletvekili ve İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Kadir Gökmen Öğüt de katıldı.

“Gezi’ye emeğimize ve mesleğimize sahip çıkıyoruz” dövizlerinin taşındığı açıklamada, “Karanlık gider Gezi kalır”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Hukuksuz tutsaklık sona erecek” sloganları atıldı.

Açıklamayı okuyan TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Avcı, şunları söyledi:

“TEK ADAM REJİMİ ALTINDA HAKLARIMIZ GİDEREK BUDANMAKTADIR

“İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz, tüm halkımızın olduğu gibi emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının da hayatlarını zorlaştırmaktadır. Kamusal yatırımların ortadan kalkması, rant hırsının bilim ve tekniğin önüne geçmesi, sermayenin ihtiyaçlarının halkın ihtiyaçlarının önünde tutulması nedeniyle mesleğimiz sistematik olarak değersizleştiriliyor.

Kontrolsüz yetkilerle donatılmış tek adam rejimi altında emeğimiz değersizleştirilirken, özlük haklarımız da giderek budanmaktadır. Gerek kamuda gerek özel sektörde her türlü mühendislik, mimarlık ve şehir planlama hizmetlerini, planlama, projelendirme, uygulama ve denetleme işlerini yürüten tüm meslektaşlarımız giderek daha zor koşullarda çalışmaktadır.

‘Parti Devleti’ anlayışıyla yönetilen kamu kurumlarında çalışan meslektaşlarımız siyasi baskı ve sürgün tehdidi altında, düşük ücret, kadro sorunu, özlük haklarının ihlal edilmesi, düşük ek göstergeler gibi birçok sorun ile yüz yüzedir.”

“DAHA FAZLA ÇABA SARF ETMEK ZORUNDAYIZ”

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Esin Köymen, Gezi Davası tutuklularıyla yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

“Hem Mücella (Yapıcı) abla, Çiğdem (Mater) ve Mine (Özerden) ile görüşme şansımız oluyor. Hem de Tayfun (Kahraman), Can (Atalay) ve Hakan (Altınay) ile. Hepsinin moralleri son derece yerinde, son derece çalışkan ve üretkenler. Öncelikle Adalet Nöbeti’ne bütün katılan dostları selamlıyorlar. Kucak dolusu sevgilerini gönderdiler. Onları paylaşmak isterim sizlerle. Hiç yılgın değiller bizi daha fazla motive ediyorlar onu söyleyebilirim. Hele böylesi bir dönemde, seçimlerin bu kadar yaklaştığı bir atmosferde, seçim rüşvetlerinin, kent arazilerinin pazarlandığı bir ortamda oradan mücadeleye katkı sunabilecek ne varsa, onları yapmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla biz dışarıdakilerin görevi daha da büyük. Olanaklarımız daha fazla, daha fazla çaba sarf etmek durumundayız. Bunu tekrar hatırlatmak istiyorum.”

“GEZİ’YE SAHİP ÇIKMAK, ONURUMUZA SAHİP ÇIKMAKTIR”

Malatya Çevre Platformu adına Başkan Hatice Eroğlu Akdoğan, şöyle konuştu:

“Yıllardır bizim bölgemizde, doğuda Malatya, Erzincan, Sivas yöresinde vahşi madencilik hareketi; topraklarımızı, suyumuzu kirletiyor ve biz biliyoruz Türkiye’nin her tarafında Anadolu’nun her tarafında yapılan bütün direnişlere Gezi, ilham kaynağı olmuştur. Gezi’ye sahip çıkmak onurumuza sahip çıkmaktır.”

“DOĞAMIZI, TOPRAĞIMIZI KORUMAK UĞRUNA BEDELLER ÖDETİLİYOR”

Validebağ Gönüllüleri’nden Arif Belgin ise şunları söyledi:

“Çekmeköy’den tutun Malatya’ya kadar pek çok yerde, her yerde nöbet var ve bu nöbetler niçin tutuluyor? Doğamızı, gölümüzü, nehrimizi, toprağımızı, ağacımızı korumak için. Bunun uğruna bedeller ödetiliyor. Bazı insanlara saldırılıyor. Bazı insanlar hapse tıkılıyor. İşte Gezi nöbetinin bir amacı da bu; Gezi nedeniyle içeride tutulan arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar bu duyarlılığı ayakta tutmaktır.”

“TARİH, TMMOB’UN DİRENİŞİNİ YAZACAKTIR”

Eski CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün açıklaması şöyle:

“Tarih TMMOB’a yapılan saldırıları ve TMMOB’un direnişini yazacaktır diye düşünüyorum. Özellikle son 22 yıldır yapılan zulmü, herhalde dünyada başka bir örgüte yapılmamıştır diye düşünüyorum.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu