GüncelGündem

Son Dakika! Bakan Akar’dan Yunanistan’a net mesaj: Talimatı verdik gereken yapılacak

Paylaş:

Türkiye ve Yunanistan ortasında Ege’de yaşanan gerginlik devam ediyor. Miçotakis’in son olarak ABD heyetiyle görüşmesi ve Türkiye’yi şikayet etmesinin akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Arkalarında kim olursa olsun, biz ne gerekiyorsa yapacağız” resti geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıyeten, “Ne ABD, ne AB. 1 numara Türkiye” tabirlerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışının akabinde bir kıymetlendirme de Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi.

HAVA HARP OKULU’NUN YENİ EĞİTİM YILI AÇILIŞ MERASİMİNE KATILDI

Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı düzenlenen merasimle başladı. Merasimde konuşan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, global ve bölgesel belirsizliklerin olduğu bir periyotta, artan risk ve tehditlere dikkat çekerek tesir ve ilgi alanı genişleyen Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde memleketler arası alanda özne haline geldiğini söyledi.

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI FAALİYETİ YÜRÜTÜLÜYOR”

Akar, devletin beka ve refah olmak üzere iki ana misyonu olduğunu tabir ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 85 milyon vatandaşının bekası, savunma ve güvenliği için fedakarca vazifelerini yerine getirmeye devam ettiğini belirtti. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve faal faaliyetlerini yürüttüğünü vurgulayan Akar, son periyotta artan Yunanistan provokasyonlarına da değindi.

“ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ ANLAYIŞIYLA NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Yunanistan’da aşikâr siyasalların iç siyasette yer edinmek maksadıyla daima olarak Türkiye aleyhinde konuştuğunu, palavraya başvurduğunu lisana getiren Akar, şunları söyledi: “Hiçbir formda ne toprakta ne masada bizim geri adım atmamız, geri kalmamız kelam konusu değil. Bir milimetre geri adım atmak yok, bununla ilgili yapılması gereken ne varsa yapıldı, yapılıyor. Bilhassa Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz bu bahiste açık biçimde talimatlandırıldı. Bu mevzuda bizim anlayış göstermemiz, taviz vermemiz kelam konusu değil. Gerilerinde kim olursa olsun, ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı’ ile gereği ne ise yapmakta kararlıyız.”

“YUNANİSTAN, BERBAT KOMŞULUĞUN TİPİK ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYOR”

Yunanistan’ın ahlak, hukuk, gerçek dışı konuşmalar, provokasyonlarla “kötü komşuluğun” tipik örneğini sergilediğini söz eden Akar, “Biz memleketler arası hukuk, uygun komşuluk münasebetleri çerçevesinde Ege’nin zenginliklerinin adil biçimde paylaşılmasını istiyoruz” dedi.

Yunanistan’ın 1988’de yapılan ve 15 Haziran-15 Eylül tarihleri ile ulusal ve dini bayramlarda tatbikat yapılmayacağına dair memoranduma bile uymadığını lisana getiren Akar, “Yunanistan ile NATO içinde müttefikiz bunun yanı sıra halklar birbirini tanıyor, komşuyuz. Münasebetiyle kısa müddette uygun komşuluk bağlarını tesis edebilir, bundan faydalanabiliriz. Bu iki ülkenin de lehine diyoruz. Ama Yunanistan’daki birkaç siyasi, kendi şahsi hesaplarına dayanarak bu gerginliği sürdürüyorlar.” diye konuştu.

“YÜZMEYİ UNUTMAYIN”

Türkiye’nin meselelerin yeterli komşuluk münasebetleri, milletlerarası hukuk ve diyalog ile tahlilinden yana olduğunu bir defa daha vurgulayan Akar, şöyle devam etti: “Barış, diyalog diyen biziz. İki yıldır bekliyoruz, buyurun gelin. Yunanistan palavraya dayalı bir siyaset yürütüyor. Bu fırsatları yeterli değerlendirin. Beyhude birtakım silahlandırma uğraşları, kelamda ittifaklarla, kimi ülkelerin istismarları, silah satma uğraşında olanların teşviki ile yanlış yollara girmeyin. Bu silahlanmanın size bir yararı yok. Bu silahlanma savunma için fazla Türkiye için az. Bu ittifakların da bir yararı yok. Bunun örnekleri var, bir eza olduğunda kimse etrafında kalmıyor. Örnek: 1919-1922. Kimi ülkeler Yunanistan’ı Türkiye’ye karşı vekil olarak kullanmaya çalıştılar. Anadolu’ya girdiler, 1922’de denize döküldüler. Tarihi okuyun, unutmayın. Vilayetle de bu türlü bir şeyler düşünüyorsanız onun için de ‘Yüzmeyi unutmayın.’ diyoruz.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu