Siyaset

Son Dakika! HDP, 2. tur kararını açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir

Paylaş:

14 Mayısta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminin 1. tipinde Millet İttifakı’nın adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen HDP-Yeşil Sol Partisi’nin Ümit Özdağ ile yapılan görüşmelerin akabinde 2. tıptaki tercihleri merak ediliyor. HDP Eş Genel Liderleri, partilerinin kararını duyurmak için kameralar karşısına geçti.

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan’ın açıklamaları şöyle:

“28 Mayıs’ta önümüzdeki yılları sonuçları itibariyle şekillendirecek bir seçime giriyoruz. 21 yıl boyunca kademe etap tek adama bağlı bir sistem inşa eden totaliter, mutlak iktidar yanlısı bir anlayış ve yapıyla karşı karşıyayız. İşte bu yüzden 28 Mayıs seçimi sisteme yönelik demokratik değişimden yana olanlarla bu tekçi rejimi sürdürmek isteyenler ortasında bir referandum olma özelliğine sahiptir.

ZAFER PARTİSİ VE CHP ORTASINDAKİ PROTOKOL

Öncelikle şunu belirtelim ki, toplumdaki demokratik değişim direncini kıran, sömüren, sönümlendiren yahut oyalayan hiçbir siyasi anlayışı gerçek bulmayız. Bu çeşit yaklaşımlara karşı da demokratik çabamızı sonuna kadar sürdürürüz. Dün Zafer Partisi ve CHP ortasında imzalanan protokolü de bu minvalde değerlendirdik ve tenkitlerimizi de kamuoyuyla paylaştık.

“KÜRT MESELESİNİN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ TOPLUMUN ÇIKARINA DEĞİLDİR”

Mücadelemizin ve Üçüncü Yol siyasetimizin temel maksadı, devletin ve toplumun imkanlarına bir avuç rantçının çökmesini engellemek ve sistemi yurttaşların haklarını ve özgürlüklerini, toplumsal adaleti, demokrasiyi önceleyen bir kozmik standarda kavuşturmaktır. Bizi odunsuz ve baş eğmez kıldıran tek şey ezilen, mazlum halklarımızın bu talebi ve gereksinimidir. Israrla vurguluyoruz; Kürtlerin politik iradesine kayyımlar yoluyla ipotek koyanlar, tıpkı vakitte bütün Türkiye halklarının haklarına ve özgürlüklerine de ipotek koyanlardır. Kürt meselesinin çözümsüzlüğü toplumun çıkarına değildir. Bu çözümsüzlük oyunu bozulmadan, Cumhuriyet demokrasi ile bütünleşemeyecektir. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına girerken, bizler, her ne şartta olursak olalım, halkın iradesini tüm iradelerin üstünde tutacağız. Ortak ve eşit bir demokratik gelecek için gayretimizi sürdüreceğiz.

GÖÇMEN VE MÜLTECİLER

Yine belirtelim ki, göçmen yahut mültecileri siyasi çıkarların gereci haline getirmek yanlıştır ve insani değildir. Bu tablonun sorumlusu mağdur olan göçmen ya da mülteciler değil direkt doğruya savaş siyasetlerinde ısrar eden, ekonomik ve siyasi rantı için sığınmacıları araçsallaştıran iktidardır. Mülteci ve göçmen sorunu fakat savaş siyasetlerine karşı güçlü bir barış uğraşı verilerek çözülür.

Önemle altını çizmek isteriz ki, hiçbir siyasi hesap ve çıkar fakir, işçi halkların, bayanların ve gençlerin geleceğinden daha değerli olamaz. Biliyoruz ki, Cumhur İttifakının siyasetleri karşısında fakat demokrasi, adalet ve özgürlük prensipleriyle durulabilir. Toplumun ortak çıkarları, demokratik, eşit ve özgür geleceği dışında diğer hiçbir telaşı olmayan, hiçbir zımnî pazarlığı yahut kaidesi gündemine almayan HDP/Yeşil Sol Partinin duruşunu da bu vesileyle kamuoyunun bilgisine bir sefer daha sunmak istiyoruz.

“BU REJİM, TOPLUMSAL ISTIRAPLARIN DA TEMEL SEBEBİDİR”

Bizler HDP ve Yeşil Sol Parti olarak, yalnızca ve yalnızca halkın eşitlik, adalet, hak, hukuk ve özgürlük çabasına kefiliz; tek ölçütümüz, şaşmaz bağlılığımız bu değerleredir. Hiçbir koşul altında bu duruşumuzdan geri adım atmayacağımızın kelamını tekrarlıyoruz. Erdoğan ve ortakları tarafından yaratılan bugünkü ucube rejim, yaşanan toplumsal meşakkatlerin da temel sebebidir. 28 Mayıs seçimlerinde oylanacak olan da bu ucube rejimin devam edip etmeyeceğidir. 14 Mayıs seçimlerinde demokratik değişim ve refah talebi güçlü bir halde sahiplenilmiş ve bu talep sandığa da yansımıştır.

Bugünkü sistem karşısında birleşen milyonlarca oy, daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok refah talebi içindir. Maksat: ayrımcılıktan arınmış, halkların idareye katılabildiği, özgür, demokratik ve adaletli bir rejim inşa etmektir. Bir sefer daha belirtmeliyiz ki Erdoğan rejiminin bu beklentileri ve talepleri karşılayamayacağı açıktır.

“ERDOĞAN BİZLER İÇİN SEÇENEK DEĞİLDİR”

Gelecekte de bu taleplerin hayata geçmesinin önündeki en büyük mahzur yeniden Erdoğan ve bu rejimin ta kendisi olacaktır. Bu yüzden Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir ve tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir. O nedenle bir kere daha belirtiyoruz ki; Kürt halkının ve bir bütün olarak Türkiye toplumunun demokrasi, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük beklentisi ve hasretini, demokratik sandık iradesini tanımak son derece kıymetli ve bizler için öncelliklidir.

28 Mayıs’ta milyonlarla birlikte başarabileceğimize, tarihin akışını daima birlikte demokratik değişim istikametinde çevirebileceğimize dair umudu büyütüyoruz. Bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve daima birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. Kendi gücümüz ve milyonların değişim dileği en büyük ilham kaynağımızdır. Israrla ve inatla çabamızı sürdüreceğiz, asla ve asla pes etmeyeceğiz”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu