Spor

Son Dakika | Şehit Mesut Ardıç adına futbol turnuvası

Paylaş:

Bitlis‘in Ahlat ilçesinde Bir Çocuğun Duası İnsani Yardım Derneği tarafından “Şehit Mesut Ardıç Futbol Turnuvası” düzenlendi.

Ahlat’taki köy okullarından spor

Final maçında ise Dilburnu İlkokulu, Yeniköprü İlkokulunu 4-0’lık skorla yenerek birinci oldu.

Açıklamada bulunan Bir Çocuğun Duası İnsani Yardım Derneği Lideri Tarık Buğra Okçu, “Ahlat’ta Şehit Mesut Ardıç ismine futbol turnuvası düzenliyoruz. Köy okullarından çocuklarımızı buraya getirdik. Kazanan grubumuzun okuluna şehidimiz ismine bir spor tesisi yapacağız. Kupa ve madalya merasimimiz haricinde çocuklarımıza çeşitli ikramlarımız olacak. Ankara’dan geldik. Burada hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Ahlat Şehit Aileleri ve Gaziler Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lideri ve ismine turnuva düzenlenen Şehit Mesut Ardıç’ın babası Mürsel Ardıç ise “Bir Çocuğun Duası İnsani Yardım Derneği bizimle irtibata geçerek burada bu türlü bir turnuva düzenlemek istediklerini ve turnuvada birinci gelen grubun okuluna spor kompleksi yapacaklarını söz ettiler. Bu spor kompleksini turnuvada birinci gelen okul ekibine Şehit Mesut Ardıç ismine ikram edeceğiz. Başta dernek yetkilileri olmak üzere Ahlat Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Turnuva sonunda Dernek Lideri Okçu tarafından katkı ve dayanaklarından ötürü protokol üyeleri ile şehit ailelerine plaket takdim edildi. Turnuva kupa ve ödül merasimiyle birlikte sona erdi. – BİTLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı formuyla otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuksal muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu