Ekonomi

Stellantis’in yeni nesil 500 bin aracı, Ayvens’in Avrupa filosuna katılacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Stellantis’in 500 bin adet yeni nesil aracı, 2026 yılına kadar Ayvens'in Avrupa genelindeki kiralık araç filosuna dahil olacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Stellantis, yatırım odağına elektrikli mobilite ve yeni nesil enerji ürünlerini alarak, küresel ölçekte büyüme hızını artırıcı işbirliği ve anlaşmalara imza atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Stellantis, dünyanın önde gelen küresel sürdürülebilir mobilite şirketi Ayvens ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

Stellantis, Ayvens'e bağlı şirketlerin önümüzdeki 3 yıl içinde Avrupa genelindeki uzun dönem kiralama filosu için 500 bin adet araç satın almasını öngören milyarlarca avro tutarında bir çerçeve anlaşma imzaladı. İşbirliği kapsamında ilk teslimatların 2024'ün ilk yarısında başlaması planlanırken sürecin yıl boyunca devam etmesi bekleniyor.

2024 için planlanan adetlerin ötesindeki sipariş miktarları, dağılımı ve teslimat tarihleri, filo gereksinimleri ve talep dikkate alınarak iki şirket arasında esnek bir şekilde kararlaştırılabilecek.

Ayvens'in müşterileri Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, FIAT, Jeep, Lancia, Opel, Peugeot ve Vauxhall gibi ödüllü Stellantis markalarının araç modellerinden yararlanacak. Marka çeşitliliği gelecekte tüm Stellantis portföyünü kapsayacak şekilde genişletilebilecek. İki taraf için önceliklerden biri, Ayvens'in çoklu marka stratejisini desteklemek üzere Stellantis'in araç yelpazesinin entegre edilmesi olacak.

– Sürdürülebilir mobilite geçişine yardımcı olacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis CEO'su Carlos Tavares, Ayvens'in müşteri tabanının daha sürdürülebilir mobilite seçeneklerine geçişine yardımcı olacak, bu anlaşmayı duyurmaktan heyecan duyduğunu belirterek, “Elektrikli markalarımızla her ihtiyaca, bütçeye ve yaşam tarzına uygun bir araç sunuyoruz. Bu iş birliği, hem mevcut hem de potansiyel Stellantis markası müşterilerinin, gelişmiş güç-aktarma sisteminden kusursuz bağlantıya ve benzersiz konfora kadar en ileri yeniliklerimizi ilk elden deneyimlemelerine olanak tanıyor. Biz karbondan arınmış bir geleceğe giden yolu açarken, müşteriler de en üst düzey sürüşe sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Ayvens CEO'su Tim Albertsen ise müşterilerine çok markalı araçlar sunma arayışları kapsamında Stellantis ile anlaşmaya vardıkları için çok mutlu olduklarını belirterek “Bu ticari ortaklık, müşterilerimize daha rekabetçi fiyatlandırma sağlamak üzere Stellantis ile yakın iş birliği içinde çalışmamıza olanak tanıyacak. Ayrıca tüm paydaşlarımız için daha fazla katma değer ve sinerji sağlamak üzere yeni ölçeğimizi ve satın alma gücümüzü kullanma kapasitemizi mükemmel bir şekilde ortaya koyacak.” açıklamalarında bulundu.

Ulaşım sektörünün yapısal olarak hızlı büyüyen bir pazar olduğunun altını çizen Albertsen, “Müşterilerin sahip olmaktan kullanıcı olmaya geçişi, tam hizmet kiralama çözümlerine olan gereksinim, maliyetlere ilişkin öngörü ihtiyacı ve karbon ayak izlerini azaltma taahhütleri bu büyüme eğiliminin temelini oluşturuyor. Sürdürülebilir mobiliteye geçiş yapan müşterilerimize en iyi değeri ve faydayı sunmak üzere ortaklarımızla birlikte verimli ve güçlü bir ekosistem oluşturmada kritik bir rol oynuyoruz. Amacımız, bu geçişe liderlik etmek ve önde gelen küresel sürdürülebilir ulaşım oyuncusu olarak sektörümüzün geleceğini şekillendirmek.” değerlendirmelerinde bulundu.

– Net sıfır karbon şirket olma yolunda ilerliyor

Her iki şirket de ulaşımı daha sürdürülebilir hale getirmeyi hedeflemiş durumda. Stellantis, Dare Forward 2030 stratejik planının bir parçası olarak önümüzdeki on yılda elektrikliye geçişe 50 milyar avro'nun üzerinde yatırım yapacak ve 2030 yılına kadar Avrupa'da yüzde 100 elektrikli binek otomobil satış karmasına ve ABD'de yüzde 50 tamamen elektrikli binek otomobil ve hafif ticari araç satış karmasına ulaşmayı hedefliyor.

Şirket, bu satış hedefine ulaşabilmek adına, Kuzey Amerika ve Avrupa'daki altı batarya üretim tesisi de dahil olmak üzere yaklaşık 400 GWsa batarya kapasitesini güvence altına alıyor. Stellantis, 2038 yılına kadar tüm kapsamlar dahil olmak üzere, kalan emisyonların tek haneli yüzdesel telafisi ile net sıfır karbon şirket olma yolunda ilerliyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu