Dünya

Suriye’yle olağanlaşma tartışılırken Şam’dan Ankara’ya sert suçlama

Paylaş:

Türkiye’nin son haftalarda Suriye’deki Beşar Esad idaresiyle münasebetleri düzeltmeye yeşil ışık yakan açıklamaları gündemdeki yerini korurken, Suriye’den dikkat çeken yeni bir açıklama geldi.

Türkiye’nin Suriye’de Beşar Esad idaresiyle diyaloğa açık kapı bıraktığı açıklamalar Şam’da da yakından takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen ay yaptığı açıklamada “Bizim Esed’i yenmek, yenmemek üzere bir sıkıntımız yok. Devletler ortasında siyasi diyalog yahut diplomasi kesip atılamaz” demişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Suriye ile Türk istihbarat örgütleri ortasında temasların olduğunu, Türkiye’nin Suriye ile diyalog için ön kaideleri olmadığını söylemişti.

Uluslararası haber ajansı Reuters’a konuşan kaynaklarsa, MİT Lideri Hakan Fidan’ın Şam’da Suriyeli mevkidaşı Ali Memluk ile çok sayıda görüşme gerçekleştirdiğini aktarmıştı.

‘TÜRKİYE’NİN SİYASETİ SURİYE’YE BÜYÜK ZİYAN VERDİ’

Bu gelişmeler milletlerarası kamuoyunda da dikkatle takip edilirken, Suriye’den dikkat çeken yeni bir açıklama geldi.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Beşar Caferi, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki askeri varlığını “işgal” olarak niteleyerek Türkiye’nin Suriye’deki krizden çıkar sağladığını öne sürdü. Lübnan merkezli Al Mayadeen televizyonuna konuşan Caferi, “Suriye büyük bedel ödeyerek terörü yendi ancak işgal ve ekonomik savaş devam ediyor” diyerek Türkiye’nin yanı sıra ABD ve İsrail’e de sert tenkitler yöneltti.

Emperyalist güçlerin Suriye’nin yıllardır süren direnişini cezalandırmak için ülkeyi savaşa sürüklediğini söyleyen Caferi, ABD’yi Suriye’nin petrolünü çaldığını ve bunu gizlemediğini belirtti. Türkiye, Rusya ve İran’ı kapsayan Suriye’de tahlile yönelik Astana sürecinde ilerleme olsa da Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan idaresinde Suriye’ye büyük ziyan verdiğini savunan Beşar Caferi, “Türkiye’nin siyaseti Suriye’ye ve Suriye halkına çok büyük ziyanlar verdi” yorumunu yaptı.

Türkiye’yi Suriye’ye su akışını engellemekle de suçlayan Caferi, “Türkiye’yle Fırat Irmağı’ndan akan suyun paylaşımı konusunda bir mutabakatımız vardı lakin son 10 yıldır Türkiye buna uymadı” diye konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu