Spor

Tahsin Tam: “Deplasmanda kazanıp, maalesef evimizde istediğimizi elde edemedik”

Paylaş:

– Tahsin Tam: “Deplasmanda kazanıp, maalesef konutumuzda istediğimizi elde edemedik”

Çorum FK Teknik Yöneticisi Tahsin Tam:

“Kusursuzluğu yakalamak zorundayız”

“Televizyon başında ve stada gelen beşerler alanda bir şeyler üretebilmesini bekliyor”

“Kadromda birbirine çok yakın performansta olan oyunculara sahibim”

İSTANBUL – Trendyol 1. Lig takımlarından Çorum FK’da Teknik Yönetici Tahsin Tam, taraftarlara hoş bir futbol izletmek istediklerini söyleyerek, “Deplasmanda kazanıp, maalesef konutumuzda istediğimizi elde edemedik” dedi.

Trendyol 1. Lig’in yeni gruplarından Çorum FK, oynadığı birinci 3 deplasman maçından da galip gelerek değerli bir başlangıç yaptı. Çorum FK Teknik Yöneticisi Tahsin Tam da ekibin performansı ve gayelerine ait İhlas Haber Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı. Kelamlarına ayakları yere sağlam basan bir grup ortaya çıkarıp, ezasız bir dönem geçirmek istediklerini söyleyerek başlayan Tam, “Tüm çalışmalarımızı buna dönük yaptık. 4 hafta geçti, bu 4 haftada ortaya koyduğumuz oyun bence olumluydu. Son haftada da çok güçlü bir oyun oynayarak istediğimiz puanları alamadık maalesef fakat oyuncularımın konsantrasyonu maçın başından sonuna kadar güzeldi. Gençlerbirliği maçını döndürebilmek için inanılmaz bir performans ortaya koydular, inanılmaz bir birliktelik ortaya koydular. Seyir zevkli üst düzeyde bir maç olmuştu. Bu ortaya koyduğumuz oyun bize önemli iletiler verdi. Neler yapabileceğimizle ilgili olarak. Şayet saha disiplinini koruyup yüzde yüzümüzü vermeye devam edersek, o birlikteliği ortaya koyabilirsek, üst sıraları zorlayabilecek bir durum oraya çıkabilir. Play-off yarışının içerisine bizi sokabileceğini düşünüyorum. Futbol bir süreklilik oyunu. Biz birinci 4 maç üzerinden konuşuyoruz. Bu sürekliliği devam ettirip, kazanmalıyız. Kusurlarımızı en aza indirgeyip, olumlu taraflarımızı daha da olumluya çevirip üstlerde yer alacak performans ortaya koymak istiyoruz” formunda konuştu.

“Deplasmanda kazanıp, maalesef konutumuzda istediğimizi elde edemedik”

Ligin 3. haftasında deplasmanda elde ettikleri 2-1’lik Göztepe galibiyetiyle alakalı Tam, “Tüm spor topluluğunun dikkatini çeken bir performans oldu. Deplasmanda kazanıp, maalesef konutumuzda istediğimizi elde edemedik. Oyuncularım, kendi alanımızda Giresun maçının birinci yarısı haricinde âlâ bir performans ortaya koydu. Kazanabileceğimiz performanstı lakin yakaladığımız fırsatları golle sonuçlandıramayınca istediğimizi elde edemedik. Olağan ki sürprizlere hamile bir ligiz. Bütün ekipler son transferlerini yaptılar ve grup içi adaptasyonu arttırmakla ilgili gayret içerisindeler. Burada o birlikteliği geliştirerek götürebilen, safları sıkı tutan gruplar daha sağlıklı bir dönem geçirecektir diye düşünüyorum. Kırılganlık içerisinde asla olmamalıyız. Bizi önemli bir halde destekleyen lider ve idare heyetine sahibiz. Dışarıdan destekleyen insanlara da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Bize saha içerisinde uygun bir konfor alanı sunmak için harikulâde bir uğraş ortaya koyuyorlar. Bizde onları mahcup etmemek, topluluğumuzu ve seyircimizi memnun edecek performans ortaya koymak için önemli formda çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

“Kusursuzluğu yakalamak zorundayız”

İlk 5 haftada deplasmanda oynanan 3 maçta 3 galibiyet elde edilmesini de kıymetlendiren deneyimli çalıştırıcı, “Dikkat çeken bir performans oldu bu. Deplasmanda kazanabilmek çok kolay değil. Bilhassa Göztepe maçı, çok güçlü seyirci topluluğu önünde o performansı ortaya koyup, galip gelmeyi başardık. Berbat performans olarak daha evvel belirttiğim üzere yalnızca Giresunspor maçının birinci devresi var. İkinci devrede ise en az 6-7 net gol durumumuz var, sonlandırmadığımız. Gençlerbirliği karşılaşmasında ise maçın başından sonuna kadar çok önemli bir performans ortaya koyduk. Orada kaleci Ertuğrul’un yeterli bir performansı vardı. 2003 doğumlu, Fenerbahçe’den aldıkları bir kaleci kardeşimiz, Türk futbolu ismine da önemli bir halde umut veren oyuncu arkadaşımız. Onun performansı bizim gollerle maçı bitirmemizin önüne mani teşkil etti. Futbolda bunlar oluyor ve biz de daha uygununu yapmak zorunda olduğumuzun farkına vardık. Kusursuzluğu yakalamak zorundayız. Futbolda 2 sefer 2 dört etmiyor. Baht yanımızda değildi telaffuzuna çok katılmıyor yalnızca harikalığı biraz daha geliştirmek gerekiyor. Ona dönükte çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“O fevkalâde bir performanstı bizim adımıza”

Geçtiğimiz dönem ligin 17. haftasında başlayıp, son haftaya kadar devam eden 21 maçlık bir yenilmezlik serisi yakaladıklarının hatırlatılması üzerine başarılı teknik adam, “Fizik kaliteye baktığınız vakit, 2. Lig’le ortada düzeyin daha üstte olduğu bir lig. O harikulâde bir performanstı bizim ismimize. Doğal ki o performans beni, oyuncularımı ve topluluğumuzu çok keyifli etti. Çok kolay bir seri değil. Her vakit yakalanabilecek bir seri değil. Onu yakalayabilirsek çok memnun oluruz” diye konuştu.

“Altyapı ile ilgili atımlarda olacak kulübümüz”

Çorum FK’nın altyapı çalışmalarından bahseden Tahsin Tam, “56 sene sonra 1. Lig’e çıkmış bir kadroyuz. Burada daha yeniyiz. Liderimiz eski futbolcu, Türk futbolunda çeşitli gruplarda vazife yapmış, Çorum FK’nın kaptanlığını yapmış bir futbolcu. Çorum sevdalısı bir insan. Çok yolun başındayız. Onlarla ilgili çok önemli atılımlar içerisinde olmaya başladılar. Belediye Lideri’nden da o dayanağı alıp. Takviye almadan birtakım şeyleri başarabilmek çok kolay değil. Onla ilgili önemli bir proje ortaya koyacaklar. Ben uzun yıllar Bursaspor altyapısında çalışmış bir teknik adamım. Altyapı uzun soluklu bir iştir. O taraftan birden fevkalâde çıkışlar beklemek orada emek veren insanlara haksızlık olur. Onlara da vakit ve sabır göstermek gerekiyor. Altyapı ile ilgili atımlarda olacak kulübümüz” halinde konuştu.

“Televizyon başında ve stada gelen beşerler alanda bir şeyler üretebilmesini bekliyor”

Çorum FK olarak atak futboluyla, seyir zevkini ön planda tutan bir anlayışa sahip olduklarını aktaran Tam, “Çünkü futbol birebir vakitte şov ve bir şölendir. Televizyon başında ve stada gelen beşerler alanda bir şeyler üretebilmesini bekliyor. En doğal da hakları bunlar. Biz atak futbolu oynamaya çalışıyoruz derken oyunun kısımları var. Alışılmış ki gol yemeden de bitirebilmek. Ekibi sıralamada istediğimiz yerde tutabilmek için ortaya istikrarlı bir performans koymak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı kuralıyla ilgili kanılarını de kelamlarına ekleyen Tahsin Tam, “Dünya futbolcu kaynıyor. Yabancı da yerli de. Yabancı kuralına çok takılmıyorum ben. Kıymetli olan âlâ yabancıların getirilmesidir. Türk futboluna ve oynadığı ekibe kıymet katacak yabancıların getirmesi gerekiyor. Bununla ilgili daha organize araştırma yapılabilirdi. Doğaçlama hareket edilmemeli. Türkiye’de transferler genelde son anda yapılıyor. Fırsat oyuncuları aranıyor. Yıl içerisinde bir yatırım yapıp bu bahislerde uzmanlaşmış teknik adamlardan araştırma konusunda daha fazla randıman alıp, onlara daha fazla öncelik verilmeli diye düşünüyorum. O vakit daha sağlıklı işleyebilir bu konular” cümlelerine yer verdi.

“Saha sonuçları düzgün giderse uzun vakit bir arada olup bu projeyi daha üste taşımak isteriz”

Yönetimin ve kendisinin şu an Çorum FK Kulübü’nün futbol anlayışından çok şad olduklarını belirten 54 yaşındaki çalıştırıcı, “Ben de kulübüm de liderimden, topluluğumdan mutluyum, onların da benden mutlu olduğunun düşünüyorum. Bizim teknik adamların bir gerçeği var. Bunu saha sonuçları belirliyor. Saha sonuçları yeterli giderse doğal uzun vakit bir arada olup bu projeyi daha üste taşımak isteriz. Söylediğim üzere bunu alanda göstereceğimiz performans ve sonuçlar belirleyici olacak” diye konuştu.

“Kadromda birbirine çok yakın performansta olan oyunculara sahibim”

Türkiye Kupası’na 4. Tıp’tan başlayacak olan Çorum FK’nın öncelikli maksadının lig olduğunu lisana getiren Tahsin Tam, “Geniş bir takıma sahibiz. Türkiye Kupası bizim için fazla müddet veremediğimiz oyuncuları da kullanıp onları da hazır halde tutmak için açıkçası avantaj olacak. Takımımda birbirine çok yakın performans sahip oyunculara sahibim. Hepsine fırsat vermekte bazen zorlanıyorum. Onlara da o fırsatı vermek için değerli bir dönemeç olacak. Orada da nereye kadar gidebilirsek oraya kadar gitmeye çalışacağız” dedi.

Tahsin Tam, Samsunspor’dan transfer olan Ahmet Sağan’ın 1 hafta, 10 gün kadar sürecek bir rehabilitasyon süreci olduğunu, bir öbür yeni transfer Nalepa’nın ise hazır olarak grupla birlikte çalışmaya başladığını söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu