Magazin

‘Tam dövemedim, bir dahaki sefere inşallah’ demişti… Halil Sezai’ye makûs haber

Paylaş:

Tuzla’da 15 Eylül 2020’de komşusu Hüseyin Meriç’i (68) darbettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün mahpusa çarptırılan ve 42 gün tutuklu kalan müzikçi Halil Sezai, sahne aldığı bir yerde “Kafam güzel olduğu için gerekli halde tam dövemedim. Bir dahaki sefere inşallah. Hak etti. G…n tekiydi gerçekten” halinde kelamlar söylemişti.

Halil Sezai’nin komşusuna yönelik söylediği bu kelamlar nedeniyle “alenen hakaret” cürmünden yargılandığı davanın birinci duruşmasında karar çıktı.

Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Halil Sezai, müşteki Hüseyin Meriç ve taraf avukatları katıldı.

HAKARET GAYESİ OLMADIĞINI SAVUNDU

Olay tarihinde konseri olduğunu ve konsere başlamadan evvel dinleyicilerine kısa bir konuşma yaptığını söyleyen Halil Sezai savunmasında, “O gün de dinleyicilerime konuşma yaptım. Müşteki ile ortamızda evvelki bir olaydan kaynaklı hasımlık bulunmaktadır. Aramızdaki bu olay yargı kademesine taşınmıştı. Bu olaydan bahsederken dinleyicilerimden biri ‘boş ver abi’ formunda konuştu. Ben de o sırada cevap verdim. Hedefim hakaret etmek değildi. Suçsuzum” dedi.

ŞİKAYETÇİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Müşteki Hüseyin Meriç ise, Halil Sezai’nin bu olay öncesinde de kendisine yönelik toplumsal medya üzerinden kimi hareketleri olduğunu ve şikayetçi olduğunu söyledi.

Müşteki Hüseyin Meriç’in avukatı Serap Lider Özsan da kelam alarak, “Sanık bu olay öncesinde yargılanarak ceza almıştır. Fakat sanık ceza almasına karşın hareketlerini devam ettirmiştir. Bu da sanığın kastını ortaya koyar” tabirlerini kullandı.

“OLAYIN MAĞDUR EDİLENİ BENİM” DEDİ

Söz alan Halil Sezai, “Basında ve magazinde tek taraflı linç olmuştur. Oalyın mağdur edileni tamamiyle benim” dedi. Son kelamı sorulan Halil Sezai beraatini istedi.

4 AY 25 GÜN MAHPUSA ÇARPTIRILDI

Davayı karara bağlayan mahkeme, Halil Sezai’nin “hakaret” kabahatinden 4 ay 25 gün mahpus cezasına çarptırılmasına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Halil Sezai’nin 18 Temmuz 2021 tarihinde verdiği konserde müşteki Hüseyin Meriç’i maksat alarak küfür ve hakaret içerikli kelamlar söylediği belirtilmişti.

İddianamede, Halil Sezai’nin “alenen hakaret” hatasından 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya hadar mahpus ile cezalandırılması istenmişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu