GüncelGündem

TBMM’de Vefa Salman tartışması

Paylaş:

TBMM’de belediyelerdeki kamu ziyanlarının açığa çıkarılmasına yönelik Meclis Araştırma Önergesi görüşmelerinde tartışma yaşandı.

Yalova Belediye Lideri Vefa Salman’ın hatasız olmasına karşın hala misyonuna iade edilmediğini savunan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, AKP’li Şanlıurfa ve Hilal belediye liderlerinin, Ocak 2022’de rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan mahpus cezası aldığını söyledi ve “Suçluyu, yolsuzluğu savunan namert oğlu namerttir” dedi.

ONLARA HİÇBİR CEZA İŞLEMİYOR

Yalova Belediye Lideri Vefa Salman’ın 2,5 yıl evvel misyondan alındığını hakkında mahkumiyet kararı da olmadığını belirten Bulut, şunları söyledi:

“Üç uzman raporu açıklandı ve hâlâ misyona iade edilmiyor. AKP’li Şanlıurfa ve Hilal Belediye Liderleri, Ocak 2022’de rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan kesin mahpus cezası aldı. Mahkeme bu liderlerin misyondan alınması için İçişleri Bakanlığına yazı yazdı onlar da gidip İçişleri Bakanı ile fotoğraf çektirdi. Onlara hiçbir ceza işlemiyor.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu