Bilim - Teknoloji

Tesla, rekor üretim ve satış rakamlarını paylaştı

Paylaş:

Tesla, 2022’nin üçüncü çeyreği için teslimat ve üretim rakamlarını açıkladı. Ünlü elektrikli otomobil üreticisi, son dönemde sürekli üretim ve satış adetlerini artırmaya devam ediyor. Elon Musk‘ın CEO’su olduğu şirket ilerleyen dönemde en çok otomobil satan marka olma hedefini de sürdürüyor.

Tesla, üçüncü çeyrekte rekorlara devam ediyor

Shift Delete’in haberine göre, Tesla, 2022 yılının 3. çeyreğinde 343 bin araç teslimi yaparak kendisi için yeni bir rekora daha imza attı. Şirket aynı zamanda üretim adedi konusunda da yeni bir rekor kırdı. Elektrikli otomobil markası geçtiğimiz 3 ay içerisinde 365 bin araç üretmeyi başarmış durumda.

Şirket bu süreçte 346 bin Tesla Model 3 ve Model Y ürettiğini açıkladı. Bu araçların 325 bin adedi ise sahiplerine ulaştı. Diğer yandan Model S ve Model X toplamda 18 bin 672 adetlik üretim rakamına sahip. 20 binden fazla aracın üretilmiş olmasına rağmen henüz sahiplerine teslim edilmemiş olması ise kafalarda soru işareti bırakırken, şirket bu araçların tümünün satıldığını ve sevkiyat hâlinde olduğunu belirtti.

Önceki rekorunu 30 bin adet ile geride bıraktı

Tesla son dönemde teslimat sayılarından ziyade maliyet düşürme konusunda odaklandıklarını belirtmiş olsa da 3. çeyrek ile birlikte yeni bir üretim ve teslimat rekoru kırmayı başardı. Elektrikli otomobil üretici, ulaştığı araç satışı ile önceki rekorunu 30 bin adetten fazla bir miktar ile geride bırakmış oldu.

Şirket her ne kadar rekor kırmış olsa da bu çeyrek içerisindeki beklentilerin altında kaldı. Elektrikli otomobil üreticisi 2022 yılının 3. çeyreği için 350 ile 370 bin arasında bir satış adedi hedeflemişti. 20 binden fazla aracın sevkiyat hâlinde olması nedeniyle, ABD’li üretici bu hedefini gerçekleştiremedi.

Tesla önümüzdeki yıllarda üretim ve satış rakamlarını daha da artırma hedefinde. Elon Musk, 2023 yılında en çok satılan otomobilin Model Y olacağını iddia etmişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu