THY, Harvard’da Ders Konusu Oldu

THY, Harvard'da Ders Konusu Oldu
THY, Harvard'da Ders Konusu Oldu

Dünya havayolu şirketleri arasında ilk sıralara giren Türk Hava Yolları, ABD'deki ünlü Harvard Üniversitesi'nde ders konusu oldu.

Son yıllardaki başarılı hamleleri ile hızla büyüyen ve dünya havayolu şirketleri arasında üst sıralara yükselen Türk Hava Yolları, ABD’deki ünlü Harvard Üniversitesi'nde ders konusu oldu.

THY'ye Harvard'da ders konusu oldu

Dünya havayolu şirketleri arasında ilk sıralara giren Türk Hava Yolları, ABD'deki ünlü Harvard Üniversitesi'nde ders konusu oldu. Yenişafak'ın haberine göre, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Boston'daki Harvard Business School (HBS) öğrencilerine, "Turkish Airlines: Widen Your World" adı altında sunum yaptı ve THY'nin başarıya uzanan hikayesini, vizyonunu ve geleceğe dair planlarını, öğrencilerle paylaştı.

Boston dönüşü Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kotil, THY'nin 2003 -2013 yılları arasında gösterdiği gelişmeleri 2 ile 4 yıl bir şirkette üst düzey yöneticilik yapmış öğrencilere anlatmasından bahsetti.

"THY'nin başarısını orada anlatmak benim için de bir onur…"

Kotil, ”THY'nin başarısını orada anlatmak benim için de bir onur. 50 bin çalışanımızın ve ülkemizin gayreti ile bir yıldız haline gelmişiz. Bu yıl 72 milyon yolcu taşıyacağız. Dersin yanı sıra Harvard Havacılık Kulübünde bir oturuma katılarak bir seminer de verdim ve THY'yi anlattım. Atatürk Havalimanı'nın 2015 yılında Frankfurt'u geçtiğini söylemek çok hoştu" dedi.

Super Bowl finalinde verdiği reklamlarla çok önemli bir iş yaptıklarını söyleyen Kotil, “Super Bowl'la Amerikan medyasını salladık. Batman v Superman film reklamları süper oturdu bu işe. Herkes THY'yi konuşuyor. Panama ve Bogota'ya uçmaya başlıyoruz. Ondan sonra Havana ve Mexico City'ye kararımız var. Latin Amerika belki yeni Afrikamız olacak“ dedi.

ilgili haberler