Trafikte maganda saldırdı; şikâyetçi olmak için 4 karakol gezdi

İstanbul’da kimliği belirsiz bir sürücü, otomobiliyle okula gitmek için yola çıkan üniversite öğrencisi Halit Köprülü’nün otomobilini tekmeleyip yumrukladı. Köprülü, şikâyette bulunmak için farklı karakollara yönlendirildiğini söyleyerek “O dehşet anlarını yaşamışken, üzerine bir de 4 karakol gezdim. Ben de pes ettim. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağım” dedi.


Hafif ticari aracını, trafikte hızlı gitmediğini öne sürdüğü Halit Köprülü’nün aracının önüne kırarak otomobilden inen sürücü, üniversite öğrencisinin otomobiline saldırdı. Ardından kaçmaya çalışan Köprülü’nün peşine düşen şahıs, aracıyla Köprülü’nün otomobiline defalarca çarpıp zarar verdi.

Halit Köprülü, aracına saldırı anını cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntülerde, Köprülü’nün aracına saldıran kişinin aracından inip otomobilin kapısını zorladığı ardından camı yumruklayıp, bağırdığı ve tekme attığı görüldü.

Halit Köprülü, olayı şöyle anlattı:

“Önceki gün öğle saatlerinde evimden okula gitmek için aracımla yolda gidiyordum. Arkamdan bir araba geldi, hızlı sürüyordu. Korna çaldı. Sonra sağıma geldi, ‘neden hızlı gitmiyorsun’ dedi. Ben de kolumla işaret yaparak ‘Görmüyor musun ağabey trafik var’ dedim. Adam yanlış anladı sanırım. Sarhoş muydu nedir, bilmiyorum. Bir anda önüme kırdı. Aracımı yumrukladı. Ben kaçtım, kovalamaya başladı. 3 kez kovaladı, ben de 3 kez kaçtım. Trafik vardı. O kadar öfkeliydi ki tüm hızıyla 5 kere benim aracıma çarptı. Beni öldürmek istedi. Beni ve yoldaki herkesin hayatını tehlikeye attı. Kendimi korumak için kapıları kilitledim.

En yakın karakola gittim. Sonra başka karakola gönderdiler. Orası da ‘Kaza yerine git, 155’i ara, polis gelsin’ dedi. Uzun süre bekledim. Polis geldi. Beni başka karakola götürdü. Orası da 1 saat kadar beni dinledi. Görüntüleri izledi. Sonra onlar da başka yere gönderdi. O dehşet anlarını yaşamışken, üzerine bir de 4 karakol gezdim. Ben de pes ettim. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağım.” 

Jurnalci.com