Spor

Transfer sezonu ne zaman bitiyor? Transfer dönemi bitti mi?

Paylaş:

19 kadrodan oluşan Üstün Lig’deki bir dönem ağustos ayında başlar ve mayıs ayında sona erer. Ekiplerin her biri, dönem boyunca her bir rakibiyle ikişer sefer karşılaşır. Futbolseverlerin sıkı sıkıya takip ettiği Transfer dönemi ne vakit bitiyor? Transfer periyodu bitti mi?

TRANSFER DÖNEMİ NE VAKİT BİTİYOR?

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Konseyi, 2023-2024 futbol dönemine ait transfer ve tescil periyotlarını belirlemiştir. Buna nazaran; 2023-2024 futbol döneminde Birinci Transfer ve Tescil Devri’nin 26 Haziran 2023 tarihinde başlayıp, 15 Eylül 2023 tarihinde sona erdi.

2023-24 DÖNEMİ ORTA TRANSFER DEVRİ NE VAKİT?

İkinci Transfer ve Tescil Devri’nin 11 Ocak 2024 tarihinde başlayıp, 9 Şubat 2024 tarihinde sona ermesine karar verilmiştir.

SÜPER LİG HAKKINDA

Süper Lig ya da sponsorluk muahedesi gereği Trendyol Üstün Lig, Türkiye’deki en üst düzey futbol ligidir. Bir dönemde 20 grubun gayret ettiği ligde, her ekibin başkalarıyla ikişer maç yaptığı çift devreli lig tarzı uygulanmaktadır. En üst sırada yer alan grup şampiyon olurken son dört sıradaki ekip 1. Lig’e düşmekte, 1. Lig’deki üç kadro ise sonraki dönem uğraş etmek üzere Harika Lig’e yükselmektedir. Ağustos ve mayıs ayları da dâhil olmak üzere dokuz ay süren bir tertip olan Harika Lig’in 2023-24 dönemi, 38 hafta ve 380 maçtan oluşmaktadır. 2022-23 dönemini lig, UEFA ülkeler sıralamasında 12. sırada tamamlamıştır ve 2023-24 döneminde UEFA Şampiyonlar Ligi’ne 1, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2 ekip yollamaktadır. Türkiye Kupası şampiyonu olup birinci 3’e giremeyen bir grup UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme cinsine katılabilir.

İstanbul, Ankara ve İzmir bölgesel liglerinden toplam 16 grubun iştirakiyle 1959 yılında Ulusal Lig ismiyle birinci dönemi düzenlenen lig, o dönem iki kümeye bölünmüş ve bu kümelerin birincileri ortasında yapılan iki maç sonunda şampiyonunu bulmuştu. 1962-63 döneminde Türkiye 1. Futbol Ligi, 2001-02 dönemi başında Muhteşem Lig ismi kullanılmaya başlanırken bu devirden sonra farklı sponsorların takviyesi sebebiyle lig isminin başına sponsor ismi eklenerek kullanıldı. Vakit içinde iştirakçi sayısı ve format bakımından çeşitli değişikliklere uğradı.

Şimdiye dek 75 ekibin gayret ettiği Harika Lig’de altı grup; Galatasaray (23), Fenerbahçe (19), Beşiktaş (16), Trabzonspor (7), Bursaspor (1) ve İstanbul Başakşehir (1) şampiyonluk unvanı almıştır. Ligin tamamlanan son dönemi olan 2022-23 döneminde şampiyonluğa ulaşan kadro Galatasaray’dır.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu