Trump ile atışan Kelly NBC’ye transfer

ABD’de başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’nin adayları arasında yapılan ilk TV tartışmasında Donald Trump ile tartışan Megyn Kelly bu sayede dikkatleri üzerine toplamıştı.

Fox News kanalı sunucusu Megyn Kelly, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’un kanalda kalması için kendisine teklif ettiği 20 milyon doları (yaklaşık 75 milyon TL) reddederek NBC kanalına transfer oldu.

Kelly’nin geçen yılki maaşı 15 milyon dolar (54 milyon TL) idi.

NBC yönetimi, Kelly’ye ne kadar teklif ettikleri konusunda bir açıklama yapmazken bazı kaynaklar güzel spikere gelen hiçbir teklifin Murdoch’un 20 milyon dolarlık teklifine yaklaşamadığını belirtti.

NBC kanalının teklifini kabul eden Kelly için ailesiyle daha fazla zaman geçirme isteğinin etkili olduğu öne sürüldü. Kelly, yeni dönemde NBC kanalında hafta içi gündüz kuşağında bir haber programı, pazar günleri ise bir magazin programı sunacak.

46 yaşındaki Kelly’nin ayrılmasıyla birlikte Fox News kanalının, prime time kuşağında (19.00-23.00 saatleri arası) yayın yapan kadın sunucusu kalmadı. Kelly’nin programları ortalama 2,7 milyon seyirci tarafından izleniyordu.

ilgili haberler