Ekonomi

Truss: İktisatta önceliğim büyüme

Paylaş:

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’nin başkanı Liz Truss, iktisatta önceliğin büyüme olduğunu kaydederek güç krizi için adımlar attığını belirtti.

İngiltere Başbakanı Liz Truss, iktisatta önceliğinin “büyüme” olduğunu belirterek, “Büyüme aykırısı koalisyonun bizi geride bırakmasına müsaade vermeyeceğim” dedi.

Truss, hükümetin güç kriziyle başa çıkmak için kararlı adımlar attığını ve büyümeye odaklandığını belirterek “Ekonomimiz için üç önceliğim var; Büyüme, büyüme ve büyüme.” sözünü kullandı.

Lideri olduğu iktidardaki Muhafazakar Partinin Birmingham kentindeki sonbahar konferansının kapanışında konuşan Truss, partisinin ekonomik büyümeye odaklanmak ve İngiltere’nin karşı karşıya olduğu birçok sorunu çözmek için birleşmesi gerektiğini belirtti.

“EKONOMİ UZUN VAKİTTİR GÜÇLÜ BÜYÜMÜYOR”

İngiliz iktisadının, çok uzun vakittir olması gerektiği kadar güçlü bir halde büyümediğini, özgür demokrasilerin güçlü ekonomilere gereksinimi olduğunu söyleyen Truss, büyüme tersi koalisyonun İngiltere’yi geride bırakmasına müsaade vermeyeceğinin altını çizdi.

Başbakan Truss, global krizle karşı karşıya olmalarının nedenlerinden birinin, Batı’nın topluca bir şeyler yapmaması olduğuna değinerek “Kayıtsız kaldık. Savunmaya gereğince harcama yapmadık. Ucuz mallar ve güç için otoriter rejimlere fazla bağımlı hale geldik” dedi.

“ENERJİ GÜVENLİĞİ İÇİN ADIMLAR ATIYORUZ”

İngiltere’nin, Rusya’ya gereğince erken karşı çıkmadığını lakin bunun bir daha asla olmayacağı vaadinde bulunan Truss, “Bu yüzden, güç güvenliğimizi güçlendirmek için kararlı adımlar atıyoruz. Kuzey Denizi’nde daha fazla doğal gaz alanı açıyoruz ve daha fazla yenilenebilir ve nükleer güç sağlıyoruz” diye konuştu. (AA)

 

 

 

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu