GüncelGündem

TSK’nın Katar tezkeresi Meclis’te kabul edildi! Mehmetçik, Dünya Kupası Kalkanı Harekatı kapsamında 6 ay görev yapacak

Paylaş:

Katar, 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde 2022 FIFA Dünya Kupası tertibine konut sahipliği yaparken Türkiye’den geçtiğimiz günlerde asker talebinde bulunmuştu. Türkiye’de bu kapsamda TBMM’ye Türk askerinin Katar‘da bulunmasına ait Cumhurbaşkanlığı tezkeresi gönderildi.

TEHDİT ÖGELERİNE KARŞI VAZİFE YAPACAKLAR

Tezkerede, “Dünya Kupası Kalkanı Harekatı, 2022 FIFA Dünya Kupası tertibinin başarılı ve inançlı biçimde gerçekleştirilmesi için tertibin güvenliğini etkileyebilecek başta terörizm olmak üzere çeşitli tehdit ögelerine karşı Katar sonları, kara, hava ve deniz yetki alanlarında gerekli önlemlerin Katar ve iştirakçi ülkeler tarafından ortaklaşa teşkil edilecek Vazife Kuvveti vasıtasıyla alınması suretiyle icra edilecektir.” tabiri kullanıldı.

”OLUMLU CEVAP VERİLMESİ FAYDALI OLACAKTIR”

Katar hükümetinin, harekat kapsamında dost ve müttefik ülkelerden silahlı kuvvetlere ilişkin ögeler ile katkıda bulunmalarını talep ettiği, Türkiye’den de tıpkı kapsamda talepte bulunduğu belirtilen tezkerede, “Dünya Kupası Kalkanı Harekatı’na ülkemizin yanı sıra ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Pakistan’ın askeri ögeleriyle katkıda bulunmaları kelam konusu. 2022 FIFA Dünya Kupası’nın dünya genelinde ağır biçimde takip edilecek bir spor aktifliği olması, Katar ile sahip olduğumuz tarihi, kültürel ve beşeri bağlar ile siyasi, ekonomik, askeri ve öbür alanlarda geliştirdiğimiz müstesna iş birliği, Körfez bölgesinin istikrar ve güvenliğinin tüm bölge bakımından taşıdığı ehemmiyet muvacehesinde Katar hükümetinin kelam konusu talebine olumlu karşılık verilmesinin faydalı olacağı değerlendirilmiştir” sözleri kullanıldı.

TEZKERE KABUL EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Katar’da Dünya Kupası Kalkanı Harekatı kapsamında 6 ay mühletle görevlendirilmesine ait Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM Genel Konseyinde kabul edildi.

Kaynak: AA / Seval Ocak Adıyaman – Siyaset

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu