“Turkcell sadece bir operatör” eleştirisine sert yanıt:Son kullanma tarihi geçmiş bir kişi

Turkcell, Türkiye’nin 4.5G hizmeti veren uçan baz istasyonu DroneCell’i geliştirdi. Şirket CEO’su Kaan Terzioğlu, ise DroneCell’e gelen “Turkcell sadece bir operatör” eleştirisine sosyal medya hesabından sert bir cevap verdi.

Birçok konuda fayda sağlamak üzere geliştirilen Dronecell özellikle deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlerde ve acil durumlarda arama kurtarma ekiplerine iletişim desteği sağlamak için dizayn edildi.

Turkcell’in bu hizmeti iş insanı Alphan Manas tarafından sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Manas, yaptığı bir paylaşımda “Turkcell’in duyurduğu ‘DroneCell’ Drone Baz İstasyonu zaten 3.5 yıl önce Lime Microsystems & Cambridge Consultants tarafından yapılmış. Turkcell sonuçta bir ‘operatör’, ‘teknoloji şirketi’ değil. Yazık ki ‘hiç kullanmayacakları’ birşey için Ar-Ge yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu ise Turkcell’in yalnızca bir operatör olmadığına vurgu yaptığı cevabında Manas’a, ‘Son kullanma tarihi geçmiş bir kişi’ sözleriyle yüklendi.

Terzioğlu mesajında şunları söyledi:

“Asıl abesle iştigal son kullanma tarihi geçmiş bir kişinin bizim hangi konuda çalışmamamız gerektiğini söylemesi. Bizim heyecanımızı ve kararlılığımızı durduramayacaksınız.”

 

Jurnalci.com