Spor

Türkiye Ampute Futbol Ulusal Kadrosu, Dünya Kupası’nda yarı finalde

Paylaş:

Dünya Kupası çeyrek final maçında Fas’ı farklı mağlup eden Türkiye Ampute Futbol Ulusal Ekibi, yarı finalde Özbekistan’ın rakibi oldu.

Türkiye Ampute Futbol Ulusal Ekibi, Türkiye’nin konut sahipliği yaptığı Ampute Futbol Dünya Kupası’nın çeyrek final maçında Fas’ı 4-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Ulusalların, yarı finaldeki rakibi çeyrek finalde İtalya’yı 5-1 yenen Özbekistan oldu.

Dünya Kupası’nda şampiyonluğu hedefleyen Ay-Yıldızlı takım, yarı finalde yarın Vodafone Park’ta Özbekistan’la karşı karşıya gelecek. Çeyrek finalde Brezilya’yı 2-1 mağlup eden Angola ile Tanzanya’yı 4-1 yenen Haiti de yarı final uğraşında karşılaşacak.

TFF Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri 4 No’lu alanda oynanan maçta ulusalların gollerini 11 ve 28. dakikalarda Rahmi Özcan, 34 ve 50+1. dakikalarda Kemal Güleş attı. Fas’ın golü 48. dakikada İlyass Sbiyaa’dan geldi.

OSMAN ÇAKMAK: ÇOK ARZULAYAN BİR KÜME VAR

Türkiye Ampute Futbol Ulusal Takımı’nın teknik yöneticisi Osman Çakmak, müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Çok isteyen, çok arzulayan bir küme var. 62 tane değişik sportmen çağırdık kampa ve bugün burada 15 arkadaşımız var. Kümelerden nasıl çıkarız onun hesabını yaptık. Kümeden çıktık sonra Meksika üzere büyük bir ülkeyle oynayıp geçtik.”

Osman Çakmak, sabah erken kalkıp idman yaptıklarını, oyunculara ceza idmanı verdiğini, çok çalıştıklarını, bir oyuncunun yaklaşık 100 sefer topa vurduğunu ve onun meyvesini aldıklarını söyledi.

“SAKIN GAZİ OSMAN KAPTANI ÜZMEYİN”

Fas’ın attığı golü, oyuncu değişikliğinde bir anlık konsantrasyon eksikliğinden yediklerini lakin çabucak karşılık verdiklerini vurgulayan Osman Çakmak, şöyle devam etti:

“Bunlar beni keyifli ediyor. İnşallah yarın Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu, Karabüklüsü, Başakşehirlisi yani tüm İstanbul halkı ve Türkiye’nin dört bir yanından beşerlerle yarı final heyecanını Vodafone Park’ta yaşamak istiyoruz. Sakın Gazi Osman kaptanı üzmeyin. O stat boş kalmasın. Alanda 7 kişi çaba ediyoruz, ben kenarda çıkacağım. Taraftar oynayacak, 8. kişi onlar olsun.”

OYUNCULARIN GALİBİYET SEVİNCİ

Maçta biri voleden iki gol atan Kemal Güleş de, taraftarı yarınki yarı final maçına çağırdı.

Kendileri için kıymetli bir çeyrek final maçına çıktıklarını ve Fas’ın da düzgün, dirençli bir kadro olduğunu aktaran Kemal, “Çeyrek finale kadar yükselmişler sonuç olarak. Biz de güzel bir grubuz. Biz aslında son 3-4 yılı daima ikinci sırada bitiriyoruz. İnşallah bu sene de şampiyon oluruz. Kupa Türkiye’de kalsın. Yarın yarı final maçında Özbekistan’a karşı Vodafone Park’ta oynayacağız. O yüzden İstanbul halkını, bütün futbolseverleri hem televizyon başına hem de stada bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Attığı golle ilgili de konuşan Kemal, “Zaten 8 kamp yaptık, 8’inde de hocamız devamlı çalıştırdı. Hocamızın hakkını yemeyelim, ben aslında kanat oyuncusuyum. Hocamız devamlı bizi, hepimizi, stoperleri dahil hepimizi çalıştırdı. O yüzden çeyrek finale nasip oldu, darısı yarına inşallah” diye de konuştu.

Milli ekip oyuncularından Muhittin Kurt da, “Yarın Vodafone Parkta’yız, Özbekistan ile yarı final maçındayız. Bütün halkı bekliyoruz. Ve orada da galip gelip finalde de Nef Stadı’nı doldurmalarını istiyoruz” sözlerini kullandı.

(AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu